RUMAL MÜÜT paksude inimeste kohta: see pole põhjus, miks sa paks oled

RUMAL MÜÜT paksude inimeste kohta: see pole põhjus, miks sa paks oled

Liigne kehakaal on paljudele naistele ning meestele suureks probleemiks, mis omakorda toob kaasa erinevaid tervisehädasid, enesekindluse languse, motivatsiooni puuduse ning pikas perspektiivis võib ohustada ka krooniline depressioon. Kuid millest ülekaal tuleneb? 

Liigne kehakaal on paljudele naistele ning meestele suureks probleemiks, mis omakorda toob kaasa erinevaid tervisehädasid, enesekindluse languse, motivatsiooni puuduse ning pikas perspektiivis võib ohustada ka krooniline depressioon. Kuid millest ülekaal tuleb? 

Selgub, et suurim müüt, millesse paljud paraku siiamaani usuvad, on geenid. Nimelt leiavad paljud ülekilodega võitlevad inimesed, et nende kehakaal on kõrge just sellepärast, et neil on geneetiline soodumus paksuks minna ning ühtlasi arvatakse ka seda, et nad ei saa seda ise kuidagi suunata. Hiljutised uuringud näitavad, et tegu on puhta müüdiga, mis ei vasta sugugi tõele.

Ülesöömine on põhjus, millest kehakaal tõusma hakkab ning liigse söömise põhjus tuleneb omakorda sellest, et poodi või restorani minnes on valik meeletu ning et konkreetseid söömist keelavaid seadusi ei ole, siis tarbitakse tunduvalt rohkem kui peaks.

Mida rohkem aga inimene sööb, seda rohkem magu venib ning väljaveninud magu tahab üha rohkem toitu, et tekiks täiskõhutunne. Tegu on nõiaringiga, millest välja murda on raske – lihtsam on sinna üldse mitte sattuda.

Ülekaal ei ole enamasti tingitud geneetikast, vaid hoopis valedest valikutest oma menüüs ning sageli ei ole inimene teadlik sellest, milline oleks kõige tervislikum valik. Süüakse ebatervislikke toite valedes kogustes ning ainsaks lahenduseks on siinkohal oma eluviisi muutmine.

Allikas: shape.com

 

Sarnased artiklid