Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

SALAKAVAL HORMOON, mis teeb ka peenikese naise paksuks

Tänapäeva ühiskond soosib kiiret elutempot, lugematul arvul kohustusi ning paraku ka liiga lühikest uneaega ning võimalust ennast korralikult välja puhata ja iseendale keskenduda. Liiga hektiline elutempo võib kaasa tuua stressi, mida põhjustab kortisooli ehk stressihormoon, mis omakorda soodustab rasvade ladestumist.

Tänapäeva ühiskond soosib kiiret elutempot, lugematul arvul kohustusi ning paraku ka liiga lühikest uneaega ning võimalust ennast korralikult välja puhata ja iseendale keskenduda. Liiga hektiline elutempo võib kaasa tuua stressi, mida põhjustab kortisool ehk stressihormoon, mis omakorda soodustab rasvade ladestumist.

Kui inimene on pidevalt stressis, pingeid on palju ja isegi vabal hetkel puhata ei osata, võtab organismis võimust kortisool ning kahjuks mõjub see üsnagi laastavalt – ainevahetus aeglustub, rasvade põletus aeglustub ning vastupidiselt organism hakkab rasvu talletama.

Lisaks tekivad suuremad isud ebatervisliku toidu järele ning sellest tulenevalt ka puhitus kõhus ja ebameeldiv enesetunne.

Kortisool pärsib lihaste võimet aminohappeid omastada ja see tähendab, et luustik ja lihasmass saavad samuti hoobi. 

Kortisool pärsib ka kaltsiumi omastamist soolestikus ja sellega väheneb organismi võime kasvatada ja uuendada luustikku, seega luumass väheneb.

Stressirohke eluviis ei ole naljaasi, mida ignoreerida – oma tervise huvides tuleb anda iseendale aega puhkamiseks ning kui stress kipub olema osaks igapäevaelust, tuleb ette võtta suuremad muudatused.

Allikas: health.com

 

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness