Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

SEE HARJUTUS TAGAB SULLE trimmis lihased

Plank on efektiivne, kuid üsna nõudlik harjutus, mis toob lühikese ajaga suurepäraseid tulemusi.

Neile, kes veel ei tea, siis plank on harjutus, kus küünarvartele ja varvastele toetudes hoitakse kehaasendit staatiliselt. Plank on populaarne kerelihaste harjutus, mis kaasab töösse väga palju lihaseid nagu näiteks kõhu sirglihase, välimise ja sisemise kõhu põikilihase, tuharalihased jne. Kuigi liigutus võib paljudele tuttav olla, võib siiski ebaselge olla, kui kaua peaks tulemuste saavutamiseks asendit hoidma.

Küsimusele pole otsest ega täiesti ühemõttelist vastust. Vastupidavustrennidele spetsialiseerunud Albert Matheny ütles ajakirjale Women’s Health, et ajast olulisem on õige asend. Kui asend on õige, võib harjutus kesta kümnest sekundist ühe minutini. “Täiuslik asend on plank-harjutuse eesmärk,” sõnas Matheny.

Treener Doug Sklar soovitab õiges plank-asendis püsida maksimaalselt minut korraga. Sklari sõnul võiks minutilist harjutust teha kolm korda, kuid piisab ka lühemast ajast. Niisiis, kui eelistad lühemat harjutust, püsi asendis korraga kümme sekundit, seejärel puhka viis kuni kümme sekundit ning korda harjutust. Antud seeriat võib korrata viis-kuus korda. 

Nagu öeldud, siis isegi kui sa oled selleks võimeline, ei tasuks ületada soovituslikku üht minutit. Kui soovid harjutusest maksimaalset võtta, proovi samaaegselt pingutada ka kõhu- ja tuharalihaseid. Kui liigutus on sinu jaoks liiga raske, siis ära püsi selles vägisi. 

“Ära sunni ennast asendisse, kui sa ei ole selleks valmis. Liiga pikalt tehtud harjutus võib koormata alaselga ning võid ennast vigastada,” sõnas Sklar. 

 

allikas: Women’s Health

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness