Reklaam sulgub sekundi pärast

SEE TERVISLIK VILI on kõige kasulikum toit maailmas

Datlid on kõige tervislikumad viljad maailmas, mida inimene tarbida võib, sest need sisaldavad hulgaliselt kasulikke koostisosi, mis aitavad ennetada erinevaid terviseprobleeme, sealhulgas hüpertooniat, südameinfarkti, insulti ja kõrget kolesteroolitaset. Samuti aitavad datlid ainevahetust kiirendada. Toome teieni seitse olulist põhjust, miks tasub datleid igapäevaselt süüa. 

Aitavad vältida kõhulahtisust

Kuna kaalium toetab soolestiku mikrofloorat ning häid baktereid, siis oma kõrge kaaliumisisalduse tõttu aitavad datlid kõhulahtisust ennetada. 

Reguleerivad kolesterooli

Datlid puhastavad veresooni ja ennetavad trombe. Tänu sellele aitavad datlid reguleerida ebatervislikku kolesterooli või LDL-i.

Reguleerivad vererõhku

Kuna datlid sisaldavad ohtralt kaaliumit, aga naatriumit üldse mitte, on antud vili ideaalne hüpertoonia korral. Viis-kuus datlit sisaldab ligikaudu 80 mg magneesiumi, mis on vajalik normaalseks vereringeks. Vererõhu langetamiseks vajad ligikaudu 370 mg magneesiumit. 

Sisaldavad rauda

Vili sisaldab ohtralt rauda, mistõttu on seda väga kasulik tarbida aneemia puhul ja ka rasedatel naistel ning lastel. 100 g datleid sisaldab 0,9 mg rauda, mis on ligikaudu 11% soovitavast päevasest kogusest. 

Aitavad ennetada insulti

Kõrge kaaliumisisaldus aitab toetada närvisüsteemi ja ennetada insulti. 400 mg kaaliumi manustamine igapäevaselt aitab olulisel määral insuldiriski vähendada.

Kasulikud südamele

Pane mõned datlid ööseks likku, hommikul eemalda neilt seemned ning lisa need oma smuutisse või söö niisama.

Aitavad kaasa kehakaalu langetamisele

Hommikuti datlite söömine aitab vältida kehakaalu tõusu, kuna vili ei sisalda kolesterooli. 

 

allikas: unseen-pedia.com