Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

SPAATEENINDUSE ERIALA – midagi just sinule?

Alates käesoleva aasta septembrist pakub Tallinna Teeninduskool võimalust asuda kõikidel keskharidusega inimestel õppima spaateeninduse eriala. See on laialdane valdkond, kus tuleb silmitsi seista erinevate situatsioonidega, näiteks kohtumine inimestega, nende soovidega arvestamine ja tipptasemel teenuste pakkumine. Miks aga võiksid asuda sellel erialal oma elus uut sihti püüdlema just Tallinna Teeninduskoolis? 

Tallinna Teeninduskooli jaoks on tegemist täiesti uue erialaga, kus üheks suurimaks eesmärgiks on pakkuda sisseastujatele vaid parimat. Kool on väga uhke oma spaateenindaja klassiruumi üle – isegi mitmetes spaades ei ole nii kaasaegset sisustust. Õpperuum on sisustatud korralike elektriliste massaaživooditega, olemas on ka luuplambid, kätehoolitsuste lauad, töövahendite steriliseerimise tehnika ja kõik muu vajalik, et õppida peamisi heaoluhoolitsuste läbiviimise tehnikaid. Lisaks on kooli koostööpartnerid tuntud spaavaldkonna ettevõtetena, kelle juures on võimalik õppida neid protseduure, mida koolis on keeruline teostada, näitena võib siinkohal esile tuua vannihoolitsused. 

Õppejõududena astuvad koolis üles vaid oma ala profid ja mitmed spaajuhid, kelle valimisel on põhirõhk asetatud nende kvalifikatsioonile ja töökogemusele. Järgmiseks oluliseks komponendiks õppimise juures on praktikabaasid. Selleks, et lõpetajad oleksid kohe valmis tööturule sisenema, on praktika oluline osa õppetööst. Tallinnas on mitmeid spaasid, kes olid koolile juba enne eriala avamist väga olulised koostööpartnerid. Praktikakohti spaateenindaja õppuritele on lubanud pakkuda pea kõik tuntumad Tallinna spaad (nt Lavendel spaa, Von Stackelbergi hotelli spaa, Telegraafi hotelli spaa, Swissoteli spaa, Hilton Tallinn Park hotelli spaa, Meresuu hotelli spaa, Laulasmaa spaa, Park Inn by Radisson Meriton Tallinn Conference & Spa hotelli spaa jne). 

Lisaks on võimalus asuda praktikale ka välismaal – Hollandis, Soomes ja Küprosel. Reeglina jõuavad spaateenindaja eriala lõpetajad tööle spaadesse, nende oskused on väga laiapõhjalised, mis teeb nendest väga hinnatud töötajad. Arvestades, et spaateenindaja on üks turismivaldkonna töötaja, siis on edasiõppimise võimalusi mitmeid ka kõrghariduse tasemel, mis aga tavapäraselt tähendab juhtimisvaldkonda. Veel on võimalik ennast täiendada erinevatel lisakursustel nii Eestis kui välismaal. Selle valdkonna palgatase oleneb väga palju inimesest endast ja tema oskustest. Tänu omandatud laiapõhjalistele oskustele on võimalik töötada nii töövõtjana kui eraettevõtluses.

Täpsem informatsioon eriala kohta SIIN.

Ilmunud ajakirjas Buduaar

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness