Suurepärase suuhügieeni reeglid

Suurepärase suuhügieeni reeglid

Hammaste puhtana hoidmine, aitab neid ühtlasi hoida ka tugeva ning tervena. Niisiis, kui tihti me peaksime oma hambaid pesema? Ja milline on õige hammaste hooldus?

Hammaste puhtana hoidmine aitab neid ühtlasi hoida ka tugevate ning tervetena. Niisiis, kui tihti me peaksime oma hambaid pesema? Ja milline on õige hammaste hooldus?

Siin on mõned olulised juhtnöörid, mida tuleks järgida, et hoida enda naeratus ilusana.

 

 

Harjamine ja hambaniidi kasutamine

Sa peaksid kodus hambaid pesema pehmete harjastega hambaharjaga 2-3 korda päevas. Hari, mida sa kasutad, peaks ilusti sobima sinu suu suuruse ja kujuga. Ära unusta ka oma keelt pesta. Liigu õrnalt hambaharjaga tagantpoolt ettepoole – nii vabaned keelel olevatest kahjulikest bakteritest.
Vaheta oma hambaharja iga paari kuu tagant.
On väga oluline kasutada ka hambaniiti. Seda tasuks teha korra päevas. Hambaniit aitab vabaneda hammaste vahel olevatest toidu jääkidest, hambakatust ja bakteritest.
Samuti on suuhügieeni juures oluline koht ka suuveel. Kasuta suu loputamiseks suuvett, mis sisaldab fluoriidi.

Hambaarsti juures

Lisaks kodusele hooldusele, tuleks aeg-ajalt lasta hambaid ka hambaarsti juures professionaalselt puhastada. Seesugune puhastamine aitab vabaneda settunud toidujääkidest, mida kodune hambapuhastus ei eemalda. Professionaalne puhasus aitab ennetada ka igemehaiguseid.
Hambaarsti juures tuleks hambaid lasta puhastada vähemalt kahel korral aastas.

Snäkid, mida vältida

Tervete hammaste nimel tuleks loobuda mõningatest snäkkidest, mis võivad hammastele eriti kahjulikud olla. Hammaste suurimaks vaenlaseks on karamellkommid. Neis on suur suhkrusisaldus ning need jäävad üsna kauaks meie suhu, kui neid süüa.
Siin on aga nimekiri teistestki “ohtlikest” snäkkidest, mida ei tasuks tarbida, kui meil pärast nende söömist pole võimalik hambaid puhastada.

– kommid, küpsised, koogid ja pirukad
– kõrge suhkrusisaldusega närimiskumm
– krõpsud ja kuivikud
– kuivatatud puuviljad ja rosinad

 

Kui sa järgid kõiki eelpool toodud soovitusi, siis teed enda hammastele suure teene ning oled tervema ja ilusama naeratuse omanikuks.

Allikas:  webmd.com