TEADLASED AVASTASID TOIDU, mis mõjub kui antidepressant

TEADLASED AVASTASID TOIDU, mis mõjub kui antidepressant

Toit mõjutab meid emotsionaalsel tasemel rohkem kui me seda arvatagi oskame ning sageli on meie isud tingitud tujudest ja tervislikust seisundist. Hiljutises uuringus avastasid teadlased söögi, mis peletab stressi ja nukra meeleolu paremini kui ükski rohi!

Toit mõjutab meid emotsionaalsel tasemel rohkem, kui me seda arvatagi oskame ning sageli on meie isud tingitud tujudest ja tervislikust seisundist. Hiljutises uuringus avastasid teadlased söögi, mis peletab stressi ja nukra meeleolu paremini kui ükski rohi!

Nimelt selgus, et vaniljemaitseline jogurt teeb inimesed rõõmsamaks ja kui tegu on tootega, mis sisaldab vähe suhkrut, siis mõjub see veelgi paremini. Vanilje aroom ja maitse rahustavad meeli ja tekitavad samasuguse heaolutunde nagu šokolaad, ent jogurt on sellest palju tervislikum.

Katsealused testisid ka maasika- ja ananassimaitselisi jogurteid, ent vanilje võitis ülekaalukalt.

Kuigi antud uuringus katsetati vaniljejogurti mõju, siis tegelikult on just vanilje see, mis inimestele rahustavalt mõjub. Seega miks mitte soetada poest paar kvaliteetset vaniljekauna ja nendega kodus midagi maitsvat valmistada.

Allikas: Youbeauty.com