TEADLASED SEOSTAVAD ÜKSINDUST enneaegse surmaga

TEADLASED SEOSTAVAD ÜKSINDUST enneaegse surmaga

Ajakirjas PNAS avaldatud uuringust selgus, et üksindus võib tõepoolest sinu eluiga lühendada. Nimelt mõjutab see inimese immuunsüsteemi ja see omakorda muudab organismi haigustele vastuvõtlikumaks. 

Ajakirjas PNAS avaldatud uuringust selgus, et üksindus võib tõepoolest sinu eluiga lühendada. Nimelt mõjutab see inimese immuunsüsteemi ja see omakorda muudab organismi haigustele vastuvõtlikumaks. 

Uuringu käigus jälgiti 141 täiskasvanut, kellest 36 kannatasid kroonilise üksinduse käes. Tulemusena selgus, et üksindus võib algatada rakumuutuseid – seeläbi kahaneb organismi võime haigustega võidelda. 

Teadlased avastasid, et krooniliselt üksildaste inimeste rakud, mis võitlevad põletike ja bakteriaalsete infektsioonidega, olid aktiivsemad kui neil, kes polnud üksildased. Küll aga ei võidelnud nende rakud viirusinfektsioonide vastu. 

Uuringu eestvedaja, Chicago Ülikooli psühholoog John Cacioppo selgitas: “Jah, inimesed, kes on üksildased, võivad suurema tõenäosusega viirushaigustesse nakatuda. Selline muutus geenides tähendab, et organism võitleb põletike ning bakterite poolt tekitatud infektsioonidega, aga mitte viirustega”.

Ohtlikumad viirused võivad ka surmaga lõppeda ja loomulikult koormab iga viirus organismi ning pidev haigestumine võib seeläbi varajase surmani viia.

unilad.co.uk