TEADLASTE PALJASTUS: põhjus, miks paljud naised ei suuda kaalust alla võtta

Kaalust alla võtmine ei ole sugugi seotud üksnes toitumise ja trenniga - mängus on terve rida teisigi tegureid, millest sõltub, kas kehakaal hakkab langema või mitte. Paraku ei õnnestu paljudel naistel kaalust alla võtta isegi siis, kui nad söövad tervislikult ja on aktiivsed ning siinkohal on teadlased teinud üsnagi põneva avastuse.

Kaalust alla võtmine ei ole sugugi seotud üksnes toitumise ja trenniga – mängus on terve rida teisigi tegureid, millest sõltub, kas kehakaal hakkab langema või mitte. Paraku ei õnnestu paljudel naistel kaalust alla võtta isegi siis, kui nad söövad tervislikult ja on aktiivsed ning siinkohal on teadlased teinud üsnagi põneva avastuse.

Nimelt on teadlased jõudnud järeldusele, et lisaks toitumisele ja trennile on väga oluline ka üleüldine elustiil ja ellusuhtumine tervikuna. Kui naine teeb näiteks tööd, mida ta ei armasta ning tema elus on veel teisigi ebameeldivaid kohustusi, siis see omakorda tekitab stressi ja pingeid ning kortisooli tase organismis tõuseb.

Kortisool on stressihormoon, mis soodustab rasvade ladestumist ning pärsib lihaste võimet aminohappeid omastada ja see tähendab, et luustik ja lihasmass saavad samuti hoobi. Kortisool pärsib ka kaltsiumi omastamist soolestikus ja sellega väheneb organismi võime kasvatada ja uuendada luustikku, seega luumass väheneb.

Kehakaal saab langevas suunas liikuda vaid siis, kui kortisooli tase on normis ning sellest tulenevalt on väga oluline leida elus tasakaal, tegeleda sellega, mis pakub rahuldust ka südamele ja hingele ning õppida elu nautima.

Allikas: redbookmag