Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

TOHOH, PRAEGUSE HETKE TRENDIKAIM dieettoit on rasvapallid

Ranged süsivesikutevaesed dieedid on juba mõnda aega moest väljas olnud, kuid uusim dieettoit paneb siiski kulme kergitama. Nimelt kirjutab ajakiri Women’s Health, et fat balls ehk eesti keeles rasvapallid on nüüd kaalulangetajate seas väga trendikas vahepala.

Nimest hoolimata pole tegu aga lindudele mõeldud söögiga, vaid inimtoiduks mõeldud rasvapallid koosnevad tavaliselt seemnetest ja pähklitest ning maitset lisatakse näiteks vanilje, kaneeli ja kookosõliga. Tänu sellistele koostisosadele sisaldab väike pall nii valku, rasvu kui ka kiudaineid ning kaloreid keskmiselt 50-150.

Kuidas nendega kaalu langetatakse?

Tekib küsimus, et kuidas küll selliste rasvapallidega kaalu kaotatakse? Ekspertide sõnul hoiab toidust saadud rasv näljatunde tükiks ajaks eemal ja pallid sobivad ka süsivesikutevaesesse dieeti.

Siiski pole rasvapallidega kaalu kaotamine nii lihtne, kui esmalt tundub. Kui lisada pallidesse kuivatatud marju ja kaerahelbeid, muutuvad need süsivesikuterikkaks ja muutuvad hoopis energiapallideks. Energiapallid sobivad näiteks kiireks vahepalaks, kuid dieettoidust on asi väga kaugel.

Rasvapalle soovitatakse süüa maksimaalselt 1-2 tükki päevas ning need ei korva siiski sooja toidukorda. Üks ekspert hoiatab, et kui kogused on suured, räägitakse rasvapalli asemel pigem rasvapommist.

Seetõttu on pallide dieettoiduks nimetamine siis üsna küsitav. Häid rasvu, valke ja kiudained sisaldavad pallid on siiski oluliselt tervislikum vahepala kui näiteks kotitäis komme. 

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness