Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

UUS HOMMIKUNE küüslaugurituaal teeb tervisega imet

Küüslaugu imeväest räägiti juba sajandeid tagasi, mil usuti, et see ajab kõik pahad vaimud kehast välja- olgu nendeks siis haigused või rumalad mõtted. Küüslauk kuulub tänapäevani tervendavate looduseimede toppi, kuid seda tarvitades peaks siiski meeles pidama, et kõige kasulikum on kodukandis kasvatatud keemiavaba küüslauk, mitte Hiinast tulev ja arvatavasti säilitusainetega hoitud ja kasvatatud küüslauk. 


Küüslaugu imeväest räägiti juba sajandeid tagasi, mil usuti, et see ajab kõik pahad vaimud kehast välja – olgu nendeks siis haigused või rumalad mõtted. Küüslauk kuulub tänapäevani tervendavate looduseimede toppi, kuid seda tarvitades peaks siiski meeles pidama, et kõige kasulikum on kodukandis kasvatatud keemiavaba küüslauk, mitte Hiinast tulev ja arvatavasti säilitusainetega hoitud ja kasvatatud küüslauk. 

Küüslauk tõstab keha energiataset ja võitleb haiguste vastu ning peaks seetõttu kuuluma iga eestlase talvisele söögilauale. Kindlasti tuleks küüslauku tarbida toorelt, sest praadides ja keetes kaotab see suurema osa oma väärtusest.  

Hiina loodusmeditsiini eksperdid väidavad, et küüslaugu tõeline imevägi tuleb aga esile siis, kui hoida ühte värskelt kooritud küüslauguküünt igal hommikul 15-20 minutit suus, sest just hommikul on keha sellele kõige vastuvõtlikum. Läbi suu limaskesta ja allaneelatava sülje jõuab küüslauk kehas igale poole loetud minutitega ning alustab oma tööd nii lümfides kui arterites.  

Selle 15minutilise rituaali kõige olulisemad mõjud on järgmised:

* ravib kroonilist bronhiiti

* ravib aneemiat

* kaitseb ja puhastab nahka

* hävitab baktereid ja vähendab külmetushaiguste ning põletike riski

* puhastab verd toksiinidest ja viib välja kolesteroolijääke

* vähendab igemete veritsust ja kaitseb hambaid 

* tõstab immuunsust, et võidelda võimalike haiguste vastu

* võitleb neeru- ja maksahaiguste vastu ning aitab väljutada kehast neerukivisid

Peale küüslauguküüne suushoidmist tuleb see välja sülitada ning selleks, et kolleegid ja kaaskodanikud ei tunneks end häirituna sinu lõhnast, tasub peale seda hambaid pesta ning närida värskeid petersellilehti, kohviube või juua piima.

 

Allikas: Healthy Food Star

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness