VAATA, KAS SINU uneharjumus võib sind paksuks muuta

VAATA, KAS SINU uneharjumus võib sind paksuks muuta

Teadlased on teinud kindlaks, et inimeste uneharjumustel ning ülekaalu probleemidel on omavaheline seos ning see tähendab ühtlasi ka seda, et kui oma uneharjumused õigesse graafikusse seada, võib kehakaal iseenesest kukkuma hakata. Seda loomulikult siis, kui tegu on ülekaalulise inimesega.

Teadlased on teinud kindlaks, et inimeste uneharjumustel ning ülekaaluprobleemidel on omavaheline seos ning see tähendab ühtlasi ka seda, et kui oma uneharjumused õigesse graafikusse seada, võib kehakaal iseenesest kukkuma hakata. Seda loomulikult siis, kui tegu on ülekaalulise inimesega.

Nimelt on teadlased selgitanud välja, et need, kes magavad igal ööl kaheksa või kaheksa ja pool tundi ning teevad seda alati kindlas graafikus, on madalama keha rasvaprotsendiga ning ka nende kehamassiindeks on normaalsuse piirides. 

Uuringus osales mitusada naist ning tegelikult tuli välja veel sellinegi asjaolu, et alati ei pea uni olema kaheksa tundi pikk, vaid kõige olulisem on hoopis see, et magama minnakse iga päev enam-vähem ühel ja samal ajal ning sellest tulenevalt ärgatakse samuti umbkaudu samal ajal. 

Kui unegraafik on tasakaalust väljas, tekib organismil stress ja stressiga kaasnevad söömishood, vajadus tarbida ebatervislikke snäkke ning lisaks sellele muutub ka ainevahetus aeglasemaks.

Reguleeritud unegraafik aitab kaalulangetusele tõhusalt kaasa ning toob parema enesetunde.

Allikas: youbeauty

Sarnased artiklid