10 KINDLAT PÕHJUST, MIKS IGA päev apelsine süüa

10 KINDLAT PÕHJUST, MIKS IGA päev apelsine süüa

Apelsinid on poodides aastaringselt saadavad. Need puuviljad on kujunenud kõigi lemmikuks nii oma maitse kui ka kasulike omaduste tõttu. Apelsinid sisaldavad palju C-vitamiini ja nende söömine tuleb kasuks nii sinu tervisele kui välimusele. Siin on 10 peamist põhjust, miks apelsinide söömine sinu tervisele kasulik on. 

Apelsinid on poodides aastaringselt saadaval. Need puuviljad on kujunenud kõigi lemmikuks nii oma maitse kui ka kasulike omaduste tõttu. Apelsinid sisaldavad palju C-vitamiini ja nende söömine tuleb kasuks nii sinu tervisele kui välimusele. Siin on 10 peamist põhjust, miks apelsinide söömine sinu tervisele kasulik on. 

1. Tugevdab immuunsüsteemi.

Apelsin on suurepärane C-vitamiini allikas. Üks keskmise suurusega apelsin täidab 72% keha igapäevasest C-vitamiini vajadusest. C-vitamiin on tähtis antioksüdant, mis kaitseb sind nii külmetuse kui köhaviiruste eest. 

2. Kaitseb enneaegse vananemise eest.

Ilutööstuses on apelsinid kreemide ja maskide populaarsed koostisained, kuna C-vitamiin kaitseb nahka erinevate kahjustuste eest ning on tähtis komponent naha välimuse ja tekstuuri säilitamisel. See kaitseb nahka enneaegse vananemise ning kortsude eest. 

3. Kaitseb silmi.

Apelsinides leidub ka A-vitamiini, mis mõjub hästi silma limaskestale. See omakorda kaitseb vanusega kaasneva kollatähni degeneratsiooni eest, mis võib lõppeda nägemise kaotusega. 

4. Aitab vältida südamehaigusi.

Apelsinid aitavad vältida erinevaid südamehaigusi ja seda tänu oma C-vitamiini ja flavonoididesisaldusele, mis langetavad vere kolesteroolitaset.

5. Aitab kaasa aju arengule.

Apelsinides leidub polüfenoole, mis on kasulikud õppimis- ja mälufunktsioonide tööks. Lisaks võiksid kindlasti apelsine tarbida rasedad, sest on kindlaks tehtud, et see aitab ennetada tulevase beebi neuroloogilisi probleeme.

6. Aitab vähki ennetada.

Apelsinid sisaldavad ühendit, mida teatakse kui limoneen. See mängib tähtsat rolli vähi ennetamisel. Antioksüdandid ja C-vitamiin tugevdavad immuunsüsteemi ja aitavad kehal vähitekitajatega võidelda.

7. Aitab ennetada kõhuprobleeme.

Apelsinid on väga heaks lahustuvate ja lahustumatute kiudainete allikaks, mis hoiavad su kõhu ja seedesüsteemi ilusti korras. 

8. Parandab sperma kvaliteeti.

Antioksüdandid ja C-vitamiin kaitsevad spermat geneetiliste muutuste eest. Sperma püsib kvaliteetsena ja tänu sellele võib tulevikus välistada sünnidefektiga sündivate laste võimaluse. Hoolitse selle eest, et mees oma toidulaualt võimalikult tihti apelsine leiaks.

9. Hea diabeetikutele.

Rikkalikud kiudained reguleerivad organismi suhkrutaset. See on kasulik kõigile, kes põevad diabeeti. Kuna osa apelsine on magusa maitsega, siis sobivad need diabeetikute desserdilauale. 

10. Aitab ennetada juuksekaotust.

Apelsinid sisaldavad väga palju C-vitamiini, mis aitab kaasa kollageeni tootmisele, mis omakorda hoiab koos juuksekudesid. Kõigile meeldivad ilusad juuksed ning igapäevane apelsinide söömine kindlustab ilusad juuksed ka vanemas eas. 

thehealthsite.com