10 TOIDUAINET, mida ei tohiks külmikus hoida

10 TOIDUAINET, mida ei tohiks külmikus hoida

On üsna loomulik, et me kõik soovime säilitada ja kaitsta toiduained, mida koju ostame. Seda silmas pidades arvame ma alati, et parim viis millegi säilivusaja pikendamiseks on selle külmkapis hoidmine. Ometi on tegelikkuses ilmselt sinu külmkapis asju, mida tegelikult sinna erinevatel põhjustel panna ei tohiks.

On üsna loomulik, et me kõik soovime säilitada ja kaitsta toiduaineid, mida koju ostame. Seda silmas pidades arvame me alati, et parim viis millegi säilivusaja pikendamiseks on selle külmkapis hoidmine. Ometi on tegelikkuses sinu külmkapis ilmselt asju, mida tegelikult sinna erinevatel põhjustel panna ei tohiks.

Banaan

Banaanid kaotavad külmkapitemperatuuril suure osa oma toitainetest ning just seetõttu oleks neid parem hoida hoopis kapi peal. Lisaks on nad ju kaunis puuviljavaagnas väga oluliseks elemendiks!

Kartul

Külmkapi madal temperatuur võib tärklise kiiremini suhkruks muuta. Just seetõttu oleks parem kartulid kilekotist eemaldada ja hoida neid pesemata kujul näiteks õhutatud kohas pappkastis.

Avokaado

Avokaadod vajavad küpsemiseks aega, mistõttu ei ole pooltoorest vilja mõtet külmikusse panna, kus ta edasi ei küpse.

Küüslauk

Usu või mitte, aga küüslauk hakkab külmikus idanema ja muutub kummjaks.

Leib ja sai

Miski ei kuivata leiba ja saia rohkem kui nende külmikus hoidmine.

Tomatid

Sulle maitsevad tomatid, eks? Siis peaksid teadma, et tomatid kaotavad külmikus oma maitse.

Basiilik

Ilmselt oled basiilikut külmikusse pannud küll ja küll, kuid tegelikult närtsib see külmikus hoopis kiiremini ära.

Hapukurgid

Selle asemel et hapukurgipurkidega külmkapis ruumi raisata, jäta need välja. Nad suudavad ise end hea ja söödavana hoida ning ei vaja selleks külmikut.

Munad

Mõned uuringud on näidanud, et sel pole vahet, kas hoiad mune külmikus või toatemperatuuril. Teisest küljest on leitud, et munade külmikus hoidmine rikub nende naturaalse maitse.

Kurk

See juurvili tahab toatemperatuuri ning külm õhk hoopis rikub kurgi maitset ja välimust.

Allikas: Healthyleo.com