3 SUURIMAT VIGA, mida smuutide tegemisel tehakse

3 SUURIMAT VIGA, mida smuutide tegemisel tehakse

Smuutidest on saanud uus supersöök, mida kummardavad isegi Hollywoodi kuulsused ning põhjus on lihtne – õigesti valmistades on tegu toitainerikka söögiga, mis figuurile liiga ei tee. Smuuti pole iseenesest midagi muud, kui püreestatud toit, mis maitseb hõrgult ja täidab kõhtu ka kõige kiirematel aegadel.

Smuutidest on saanud uus supersöök, mida kummardavad isegi Hollywoodi kuulsused ning põhjus on lihtne – õigesti valmistades on tegu toitainerikka söögiga, mis figuurile liiga ei tee. Smuuti pole iseenesest midagi muud kui püreestatud toit, mis maitseb hõrgult ja täidab kõhtu ka kõige kiirematel aegadel.

Kuid selleks, et smuuti tõepoolest oleks toitainerikas, figuurisõbralik ja maitsev, tuleks õppida vältima järgmisi vigu:

1. Liiga palju erinevaid lisandeid

Smuutidesse lisatakse konsistentsi paksendamiseks ja toitaineväärtuse tõstmiseks erinevaid pulbreid ning sageli doseeritakse lihtsalt üle. Valgu-, spirulina-, maca-, kanepi-, kakao- ja teiste sarnaste jahude lisamisel tuleb soovitatud kogusest kinni pidada. Loe hoolikalt igalt pakendilt, kui palju seda soovitatakse lisada ja vaata ka toitaineväärtust. Ka liiga palju valku, vitamiine ja mineraalaineid ei ole hea! Organism ei suuda korraga omastada üle 30 grammi valku! Enamasti soovitatakse selliseid pulbreid tarbida 15-20 grammi päevas, valgupulbri doos on tavaliselt 30-60 grammi päevas. Korraga kahte erinevat valgupulbrit kasutada ei tohiks ehk siis topeltdoseerimine pole hea idee. 

2. Magusus

Smuuti ei tohiks olla suhkrupomm, vaid ikka tervislik toit, mis hoiab veresuhkru kõikumast. Ära lisa smuutile kunagi tavalist suhkrut, vaid eelista naturaalset mett, datleid või agaavisiirupit. Poes müüdavad mandli-, riisi-, soja- või kaerapiimad sisaldavad samuti teatud koguses suhkrut ning siinkohal eelista neid, milles suhkrusisaldus on võimalikult madal. Ka kookosvesi ja isegi tavaline vesi sobib smuuti sisse! Kiirtoidukohast smuutit osta ei tasu, sest seal lisatakse suhkrut alati!

3. Liiga lahja 

Õige smuuti on mõnusalt tummine ja täidab kõhtu. Vesine smuuti, kuhu on lisatud liiga vähe toitaineid, ei täida kõhtu ja võib veresuhkru kõikuma lüüa – sellele järgnev näljasööst paneb käe haarama ebatervisliku toidu järele. Et kõht oleks ilusti täis ja organism saaks kätte vajalikud vitamiinid, mineraalained, valgud, kiudained ja rasvad, vaata, et sinu smuutis oleks alati mõni puuvili-köögivili, seemneid-pähkleid, valikuliselt mõni supertoidu- või valgupulber ja miks mitte lisada ka pisut head õli! 

Mõned soovitused, mida smuutile lisada: maca-pulber, kanepivalgupulber, seedriseemnejahu, chia-seemned, goji-marjad, datlid, viigimarjad, avokaado, banaan, spinat, rukola, röstitud mandlid, kookoshelbed, India pähklid, pirn, ploom, maasikad, vaarikad, ananass, mango, kookoskoor, spirulina-pulber, röstitud täisterakaerahelbed, tatrahelbed, nisukliid, toorkakao, psülliumikestad, tatramesi.

Allikas: health.com