5 NIPPI, KUIDAS jõulude ajal kaalus mitte juurde võtta!

Ülesöömine pühade ajal on peamine, mille pärast ägisetakse ning kohe spordiklubide kaarte ostma joostakse. Miks mitte ennetada ülesöömist ning tunda end enne, pühade ajal ning pärast jõule oma nahas ning kehas hästi? Siin on sulle mõned nipid, kuidas seda teha: 

Veeklaas näppu

Hoia ühes käes veeklaasi ja teises kotti: kui mõlemad käed on kinni, ei saa sa haarata kommi, piparkoogi või hõõgveini järele. Kui aga siiski alkoholi tarbida, tuleks süüa vahepeal ära lõik sidrunit või laimi, sest see aeglustab alkoholi tarbimise kiirust ning aitab hoiduda ka hilisemast ülesöömisest.

Näksi söögi tegemisel taina asemel midagi tervislikku

Kui oled selline kokk, kes kipub söögitegemise ajal tainast sööma, lõika endale näksimiseks hoopis midagi tervislikku. Näiteks viiluta endale üks õun, mida enne küpsetamist näksida. Vahel tekib aga suur kiusatus juba valminud toitu teistest varem proovida. Kui tahad seda siiski teha, võta ainult üks väga väike tükk. 

Kiusa kaloreid poodlemisega

Kodus diivani peal krediitkaardiga osteldes kalorid ei kulu, aga poodides ringi jalutamist võib pidada lausa pühade spordialaks. Riiete proovimise ajal võid teha ka lihtsaid harjutusi, näiteks kükitada rohkem kui rõiva selga proovimiseks vaja oleks. Samuti võid proovida aeg-ajalt kõhtu sisse tõmmata ning paigal seistes, näiteks ühistransporti oodates, võid teha harjutusi, näiteks tõusta varvaste peale.

Plaan B, kui juhtud libastuma

Meil kõigil on nõrkushetki. Kui juhtub, et sööd jõuluõhtul liiga palju, mõtle kiiresti välja plaan, kuidas liigsetest kaloritest lahti saada. 

Vali lihtne jook

Püüa pühade ajal vältida jooke, mille valmistamisel on kasutatud paljusid erinevaid koostisosi või mida serveeritakse koos magustoiduga, näiteks jäätisega. Kui soovid tarbida alkoholi, ära ahmi seda kiiresti endale sisse. Tuleta meelde, et iga lonks sisaldab kaloreid.