6 PÕNEVAT FAKTI: mis organismis juhtub, kui iga päev kaalikat süüa?

Kaalikas on väärtuslik juurvili, mida süüakse tänapäeval kahetsusväärselt harva. Organism saab sellest meeletus koguses kasulikke aineid ning põhjuseid, miks kaalikat süüa, on palju. Selle helekollase juurvilja võib vabalt paigutada moodsete supertoitudega ühte ritta, ent hinnapoolest on ta muidugi tunduvalt soodsam!

Kaalikas on väärtuslik juurvili, mida süüakse tänapäeval kahetsusväärselt harva. Organism saab sellest meeletus koguses kasulikke aineid ning põhjuseid, miks kaalikat süüa, on palju. Selle helekollase juurvilja võib vabalt paigutada moodsate supertoitudega ühte ritta, ent hinna poolest on ta muidugi tunduvalt soodsam! 

Kaalikas on kaheaastane juurvili, mille värvus on eri liikidel kas kollane, rohekas või lillakas, sisu osa on aga valgest kollaseni. 

Ei ole saladus, et kaalika söömine mõjub organismile hästi ning allpool on välja toodud kuus põhjust, miks seda sööma peaks:

1. Kaalikas sisaldab ohtralt C-vitamiini, B1-, B2- ja PP-vitamiini, naatriumi, kaaliumi, kaltsiumi, magneesiumi, fosforit ja rauda. Kaalika muudab veelgi väärtuslikumaks asjaolu, et seda võib süüa ka kuumtöödeldud kujul, sest C-vitamiin ja teised kasulikud ained ei lähe selles kaduma ka kõrgetel temperatuuridel.

2. Tänu kõrgele kiudainetesisaldusele täidab kaalikas korralikult kõhtu ning hoiab seedimise korras. Tegu on suurepärase dieettoiduga.

3. Kaalikas sisaldab palju kasulikke aineid, kuid väga vähe kaloreid – 100 grammis on ainult 30 kilokalorit.

4. Kaalikas tugevdab immuunsüsteemi ja seetõttu tuleks seda tarbida ka gripihooajal. Tänu kõrgele vitamiinide- ja mineraalainetesisaldusele saab organism kaalikast palju kasulikke aineid ja organism suudab haiguseid efektiivsemalt eemale peletada.

5. Tänu kiudainetesisaldusele parandab kaalika söömine ka vereringet ja aitab veresoonte lupjumise vastu, aidates soontel elastsena püsida.

6. Kaalika söömine hoiab vere kolesteroolitaseme kontrolli all.

Siiski tasub kaalika söömisel olla ettevaatlik neil, kes kannatavad mao ülihappesuse all. Sellisel juhul näiteks toorest kaalikat süüa ei tohiks.

Allikas: care2.com