8 PÕNEVAT FAKTI: miks peaks sööma pomelot

8 PÕNEVAT FAKTI: miks peaks sööma pomelot

Pomelo kuulub tsitruseliste viljade perekonda ning on neist kõige suurem kaaludes isegi kuni kaks kilogrammi. Arvatakse, et pomelo pärineb Lõuna- ja Edela Aasiast ning maitselt on tegu pigem magusamapoolse viljaga, millel on väga palju tervislikke omadusi. Värvuselt on pomelo viljaliha helekollane või isegi valkjas.

Pomelo kuulub tsitruseliste viljade perekonda ning on neist kõige suurem, kaaludes isegi kuni kaks kilogrammi. Arvatakse, et pomelo pärineb Lõuna- ja Edela-Aasiast ning maitselt on tegu pigem magusamapoolse viljaga, millel on väga palju tervislikke omadusi. Värvuselt on pomelo viljaliha helekollane või isegi valkjas.

Just praegu müüakse seda puuvilja ka Eesti toidupoodides! Kuid mille poolest on see kauni värvusega vili meile kasulik ja milliseid vitamiine me sellest saame?

Siin on kaheksa imelist põhjust, miks peaks seda kuldaväärt puuvilja sööma:

1. Pomelo söömine korrastab ainevahetust. Nimelt muutub pomelo mahl seedimisel aluseliseks ja tänu sellele aitab pomelo väga tõhusalt ka kõhukinnisuse korral. 

2. Tänu ohtrale pektiinisisaldusele vähendab pomelo veres ringleva kolesterooli hulka ja neutraliseerib organismi sattunud raskmetalle ning kahjulikke ühendeid.

3. Pomelo sisaldab organismile vajalikke mineraalaineid (kaaliumit, rauda ja kaltsiumit), beetakaroteeni, B-grupi vitamiine ja ohtralt C-vitamiini. 

4. Tänu kõrgele C-vitamiini sisaldusele tugevdab pomelo söömine ka immuunsüsteemi ja annab energiat. Kui tunned, et hakkad haigeks jääma, siis tasub kindlasti just pomelot süüa.

5. Pomelo söömine aitab peletada väsimust, alandada palavikku, leevendada kurguvalu ning arvatakse, et pomelol on ka vähivastane toime. Nimelt pidavat pomelo söömine aitama ennetada mao- ja kõhunäärmevähi teket.

6. Raseduse ajal vajab organism rohkem vitamiine ja mineraalaineid ning seetõttu tasub kindlasti pomelot süüa ka raseduse ajal.

7. Tänu üsnagi kõrgele kiudainetesisaldusele on pomelo ka suurepärane dieettoit. Kiudained puhastavad organismi jääkainetest ja mürkidest ning täidavad samas ka kõhtu. 100 grammi pomelot sisaldab vaid 40 kalorit! 

8. Pomelo sisaldab organismile vajalikku kaaliumit, mis aitab vererõhu kontrolli all hoida ja parandab vereringet.

Kui sul on madal vererõhk või oled põdenud maksa- ja või neeruhaiguseid, siis tasub pomelo tarbimisega ettevaatlik olla. 

Allikas: healthbecon.com