Reklaam sulgub sekundi pärast

ERATREENER ELISABETHI toidunipp: mis on hea valik hommikusöögiks

Karin Karu

Elisabeth Atamanski
Elisabeth Atamanski — FOTO: Elisabeth Atamanski/Instagram

Kui eesmärgiks on kaalust alla võtta ning lisakilodest vabaneda, siis on selge, et alustada tuleb köögist ehk siis muuta tuleb eelkõige oma toitumist.

Milline võiks aga olla üks tervislik ja täisväärtuslik hommikusöök? On selge, et suhkrurohked jogurtid, hommikuhelbed ja kohukesed tervislikkusega just silma ei torka.

Eratreener Elisabeth Atamanski avaldas Buduaarile oma soovitused tervislikuks hommikusöögiks. "Puder on imeline variant, kuid tihtipeale tehakse putru vaid kaerahelbest ja piimast, mis on põhiliselt süsivesik, seega kõht sellega kaua täis ei püsi," nendib ta.

Sellega seoses on Elisabethil veel üks tark soovitus. "Jälgi pudru tegemisel, et lisad ka valku, milleks võib olla näiteks muna, munavalge, kohupiim, kodujuust vms, rasvadeks on hea lisada näiteks võisilm, pähklid või seemned ja peale marju, puuvilju," jagab Elisabeth kasulikke nõuandeid.

"Minu lemmikud on kaneeliga hautatud õunad pudrul koos mandlivõiga! Võileibadega on sama lugu ehk siis loo endale täisväärtuslikud võileivad, kuhu valguna lisad kanafilee/veisefilee sinki, muna, soolalõhe ja kasuta näiteks avokaadot," paljastab eratreener, kuidas ka võileiva saab valmistada nii, et see tõepoolest kuulub tervisliku toidu kategooriasse.

𝐄𝐋𝐈𝐒𝐀𝐁𝐄𝐓𝐇 𝐀𝐓𝐀𝐌𝐀𝐍𝐒𝐊𝐈
𝐄𝐋𝐈𝐒𝐀𝐁𝐄𝐓𝐇 𝐀𝐓𝐀𝐌𝐀𝐍𝐒𝐊𝐈 — FOTO: Liisa Alpstål