Figuurisõbralikud RETSEPTID: 2 jahutavat suvist snäkki!

Figuurisõbralikud RETSEPTID: 2 jahutavat suvist snäkki!

Soojad ilmad on kohal ning siinkohal kuluvad kindlasti marjaks ära kõikvõimalikud värskendavad retseptid, mis keha jahutavad ning vedeliku tasakaalu organismis õigel tasemel hoiavad.  Kodumaine kurk on allpool olevates retseptides esikohal ja seda põhjusega – kurk sisaldab palju vitamiine, mineraalaineid ning mõjub organismile jahutavalt.

Soojad ilmad on kohal ning siinkohal kuluvad kindlasti marjaks ära kõikvõimalikud värskendavad retseptid, mis keha jahutavad ning vedeliku tasakaalu organismis õigel tasemel hoiavad.

Kodumaine kurk on allpool olevates retseptides esikohal ja seda põhjusega – kurk sisaldab palju vitamiine, mineraalaineid ning mõjub organismile jahutavalt.

Esimene retsept: kurgisnäkk pipra ja kõrvitsaseemneõliga

Vaja läheb: 1 keskmine kurk, pipart, roosat soola, pool laimi, kõrvitsaseemneõli (ka teised hea maitsega õlid sobivad)

Tee nii: pese ja viiluta kurk, aseta viilud kandikule teineteise kõrvale, maitsesta soola ja pipraga, pigista peale poole laimi mahl ning nirista üle oliivõliga.

See sobib ideaalselt niisama näksimiseks või salati asemel näiteks grillitud lõhe kõrvale.

 

Teine retsept: smuuti kurgi, avokaado, õuna ja fenkoliga

Kes fenkolit ehk apteegitilli ei armasta, võib selle asendada hoopis maasikatega (kõik mahlased marjad ja puuviljad on siinkohal sobilikud)

Vaja läheb: pisut vett, 200 grammi kurki, 150 grammi fenkolit, 150 grammi õuna, pool avokaadot, poole laimi mahl, soola

Tee nii: pese ja haki kurk, fenkol, õun, avokaado. Vala blenderi põhja natuke vett, lisa teised komponendid ja blenderda kuni saad soovitud tekstuuriga smuuti. Maitsesta laimi mahla ja soolaga. 

Soovi korral võib vee asendada ka keefiriga – nii saad külmsupi! Sellisel juhul tasuks lisada veel riivitud Parmesani juustu ja suurendada avokaado kogust.

Allikas: mindbodygreen.com