KAUNIS HORTUSE PIKNIKUAED OTSE Raekoja platsi läheduses. Galerii

Olde Hansa restoran avas Vanaturu kaelas keskaegse aia stiilis toidukoha nimega Olde Hansa Hortus. Avamispidu oli meeleolukas, musikaalne ja maitsev ning pakkus ka müstikat ja illusioone.

Vanalinnas toimuvatest kaevetöödest inspireerituna pakkus Olde Hansa peakokk Emmanuel Wille külalistele mulda, kive ning kruusa, mis olid muidugi kõik toiduainetest valmistatud.

Porgandi, peedi, selleri ja redise kõrval ei puudunud peenralt sammal, seened, rohutirtsud, ussikesed ja linnupesad munadega. Söödav muld oli tehtud ürdileivast, liiv kaeraküpsistest, puukoor pastinaagist ning kivid ja kruus olenevalt väljanägemisest riisist, speltasaiast, šokolaadist või seakõrnetest. 

Olde Hansa peakoka Emmanuel Wille’i andmetel oli illusioonroogade pakkumine keskajal väga iseloomulik meelelahutus peenemas kõrgseltskonnas. Fantaasiatoitude ettekandmine oli keskajal kahtlemata iga pidusöömingu kõrghetk.  

Hingetoitu pakkusid avamispeol Olde Hansa muusikud ning soovijad said kohapeal õppida selgeks ka keskaegse tantsujupi.

Hortuse õdus piknikuaed asub keset linnaruumi, Raekoja platsi läheduses Vanaturu kaelas endise Kaarmanni kaupluse pinnal. 

Vaata ka avamispeo galeriid!