KRÕMPSUV ÜLLATAJA: grillitud spargel ja pošeeritud muna röstsaial

KRÕMPSUV ÜLLATAJA: grillitud spargel ja pošeeritud muna röstsaial

Jamie aastaraamatus on põhjalikult valitud retseptid, mida tahad ikka ja jälle uuesti proovida. Siit leiad pidusööke erilisteks puhkudeks, aga ka lihtsaid argiroogi, mis aitavad sind igal nädalapäeval. Suppidest ja suupistetest kuni lihahõrgutiste, värskendavate salatite ja taimetoitudeni – siit leiab midagi igale maitsele!

Kõikides Jamie retseptides on ära toodud portsjoni toiteväärtus, nii et tead alati, mida sööd.
Spargel on praegu eriti krõmps ja kui kasutad roas kollaseid talumune, saad eriti värvika ja toitva taldikutäie, vt allpool toiteväärtus.

GRILLITUD SPARGEL JA POŠEERITUD MUNA RÖSTSAIAL
Kahele

• 2 suurt viilu juuretisega saia
• külmpressitud oliiviõli
• 12 sparglivart
• ½ tl magusat jahvatatud suitsumaitselist paprikat
• 2 suurt muna
• parmesani, serveerimiseks
• 4 mündioksakest, lehed rebitud

1. Aja grillpann hästi kuumaks ja grilli saiaviile kummaltki poolt. Tõsta saiaviilud taldrikule ja nirista peale veidi oliiviõli. Grilli spargleid paar minutit kummaltki poolt, puista peale jahvatatud paprikat ja jaga sparglid saiatükkidele.

2. Pošeeri mune madalal tulel keevas soolaga maitsestatud vees 3 minutit. Tõsta munad vahukulbiga välja, nõruta ja säti sparglitele. Puista peale parmesani ja mündilehti.

Ühe portsjoni toiteväärtus: 278 kcal, 11,7 g rasvu (2,6 g küllastunud rasvhappeid), 15,8 g valke, 25,1 g süsivesikuid, 2,9 g suhkruid

JAMIE AASTARAAMATUS 365 RETSEPTI! Aastaraamatut saad hinnaga 9,95 € tellida SIIT või osta Buduaari kontorist Põhja pst 21c, Tallinn. Maksta saab ka kaardiga. Saad endale kööki aasta jagu inspiratsiooni – selles 365 retseptist koosnevas trükises on retsepte igaks argi- ja pidupäevaks. TELLIMA!