KUIDAS IGAPÄEVANE kohvi joomine sind tegelikult mõjutab?

Paljude jaoks on kohvi joomine asendamatu rituaal nii hommikul, lõunal kui ka isegi õhtul ning sellest loobuda ei tahaks kohe kuidagi. Tihtipeale on aga kohvi joomist seostatud vedelikupuudusega ehk siis teisisõnu need, kes iga päev kohvi joovad, võivad väidetavalt vedelikupuuduse käes kannatada ja see omakorda on organismile üsnagi kurb uudis.

Paljude jaoks on kohvi joomine asendamatu rituaal nii hommikul, lõunal kui ka õhtul ning sellest loobuda ei tahaks kohe kuidagi. Tihtipeale on aga kohvi joomist seostatud vedelikupuudusega ehk siis teisisõnu need, kes iga päev kohvi joovad, võivad väidetavalt vedelikupuuduse käes kannatada ja see omakorda on organismile üsnagi kurb uudis. 

Kuid kas see vastab tõele? Selgub, et tegelikult on tegu alusetu müüdiga – vähemalt juhul, kui sa veepudelit alati kõrval hoiad.

Hiljutise uuringu käigus selgus, et isegi inimesed, kes päevas neli tassi musta kohvi joovad, ei kannata vedelikupuuduse käes, kui nad tarbivad piisavas koguses tavalist vett! Kohv mõjub küll diureetikumina, ent sellel ei ole halba kõrvalmõju – seni, kuni sa tarbid vett, on kõik korras.

Täpselt nii nagu kohv, mõjub ka tee joomine diureetikumina ning see tähendab lihtsalt seda, et keha ei hoia vedelikku kinni ja sa käid sagedamini tualetis. 

Seega kohvisõbrad võivad oma lemmikjooki rõõmsalt edasi nautida ning muidugi ei tasu unustada ka seda, et vee joomine on siiski kõige olulisem.

Allikas: Youbeauty.com