MEELEOLUKAS GALERII JA VIDEO gurmeekool restoranis Kius. Jaapani kodugurmee

Buduaar käis ilusal suvisel juulikuu teisipäeval koos oma gurmeehingeliste sõpradega kokkamas. Kogunesime Nõmme uues kenas restoran-kohvikumis (nagu nad ise end kutsuvad) KIUS, kus meid ootasid toredad peakokad Siim ja Anu.

Buduaari armas sõber ja koostööpartner Anu, toiduainete ja Aasia maitsete maaletooja ettevõttest DTL, oli köögivõluritele eelnevalt teele saatnud jaapanipärase kodugurmee loomiseks suure hulga Japanese Choice valiku tooteid, millest lähtuvalt meie kokad olid loonud maitseideed, mida me üheskoos valmistama hakkasime. Sobiva joogikooslusega kutsusime oma maitsehetki rikastama Peetri, kelle Vinorama veinipoe esinduses leidub üle 100 mulliga ja mullita eriliselt head ja ainulaadset kvaliteetjooki. 

Kokkade Siimu ja Anu juhendamisel valmistasid gurmeetiimid viis maitsvat rooga:

  • Krõbed veiseliha teriyaki ja tšilli kastmes
  • Hiidkreveti kevadrullid laimi ja piparmündiga
  • Sushikook ja tuunikala sashimi
  • Pardilihasalat marineeritud köögiviljadega
  • Jaapani kookose-toorjuustukook 

Iga roa juurde sobitas meie veinimaailma esindaja maitsenüansse veelgi esile toovamat joogikooslust. Kokkamine oli kõigil kõhud tühjaks teinud ja üheskoos mõnusas seltskonnas tehtud road maitsesid eriti hästi!

Retseptid koos sobivate jookidega avaldame Buduaari sügisajakirjas ja septembris ning oktoobris ka siin “KÖÖK JA SÖÖK” rubriigis. 

Gurmeekoolis kokkasid: veebimängu võitja Aivar koos kaaslase Eglega, Buduaari sõbrad Cathy, Tiina, Helen, Tuuli, Ženja, Liis, Anu, Peeter ja Buduaari naistest olid köögis abiks Krista, Kaidi, Meriliis, Marge, Marget, lisaks meie fotograaf Urmas.