PÄRIS VÕI VÕLTSITUD MESI: nii saad neil vahet teha

PÄRIS VÕI VÕLTSITUD MESI: nii saad neil vahet teha

Mesi on organismile kasulik väga mitmel erineval moel ning see pole enam ammugi saladus. Nimelt aitab kvaliteetse loodusliku mee tarbimine ennetada haigusi, tugevdada immuunsüsteemi, parandada ainevahetust ja vabaneda lisakilodest. Ka unetuse puhul tasub enne voodisse minekut juua sooja piima meega.

Mesi on organismile kasulik väga mitmel erineval moel ning see pole enam ammu saladus. Nimelt aitab kvaliteetse loodusliku mee tarbimine ennetada haigusi, tugevdada immuunsüsteemi, parandada ainevahetust ja vabaneda lisakilodest. Ka unetuse puhul tasub enne voodisse minekut juua sooja piima meega.

Kõik need imelised omadused kehtivad aga päris mee puhul! Tänapäeval müüakse paljudes poodides mett, mis on võrreldes loodusliku meega surnud toode, milles puuduvad õietolmujäägid ja vitamiinid. Võltsmesi koosneb rafineeritud suhkrusiirupist, värvainetest, maitseainetest ja maitsetugevdajatest ning midagi tervislikku selles ei leidu. 

Kuidas aga saada aru, kas tegu on võlts- või pärismeega? Lihtsaim nipp on võtta klaas, valada sinna vett (toatemperatuuril) ning asetada lusikatäis mett klaasi. Kui tegu on päris meega, siis jääb see hunnikuna klaasi põhja ega lahustu. Rikutud mesi hakkab kohe lahustuma. 

Teine võimalus, kuidas aru saada, kas tegu on ikka õige meega, on panna see külmkappi – puhas mesi hakkab seal üsnagi kiiresti kristalliseeruma, töödeldud mesi jääb vedelaks ja siirupjaks.

Allikas: care2.com