PÕNEV: see ongi maailma kõige tervislikum šokolaad!?

PÕNEV: see ongi maailma kõige tervislikum šokolaad!?

Kuigi küpsetusšokolaadi müüakse poes teistest maiustustest eraldi ning see on eelkõige mõeldud küpsetamiseks, siis tegelikult tasub seda väärtuslikku maiust ka niisama nautida! Siinkohal räägime me muidugi tumedast küpsetusšokolaadist, mille kakaosisaldus on vähemalt 70%!  Miks on tume küpsetusšokolaad sinule kasulik? Teeme väikese võrdluse ning vaatleme, milline on tavalise piimašokolaadi ning tavalise mõrušokolaadi toitainetesisaldus võrreldes küpsetusšokolaadi omaga:

Kuigi küpsetusšokolaadi müüakse poes teistest maiustustest eraldi ning see on eelkõige mõeldud küpsetamiseks, siis tegelikult tasub seda väärtuslikku maiust ka niisama nautida! Siinkohal räägime me muidugi tumedast küpsetusšokolaadist, mille kakaosisaldus on vähemalt 70%! 

Miks on tume küpsetusšokolaad sinule kasulik? Teeme väikese võrdluse ning vaatleme, milline on tavalise piimašokolaadi ning tavalise mõrušokolaadi toitainetesisaldus võrreldes küpsetusšokolaadi omaga:

100 grammi tumedat küpsetusšokolaadi (kakaosisaldus 70%) sisaldab: 500 kalorit, 13 grammi valke, 52 grammi rasvasid (nendest 32 grammi küllastunud), 30 grammi süsivesikuid (suhkruid 1 gramm), 17 grammi kiudaineid.

100 grammi tavalist piimašokolaadi (kakaosisaldus 30%) sisaldab: 550 kalorit, 7 grammi valke, 38 grammi rasvasid (nendest 27 grammi küllastunud), 55 grammi süsivesikuid (suhkruid 50 grammi), 2 grammi kiudaineid.

100 grammi tavalist tumedat šokolaadi (kakaosisaldus vähemalt 70%) sisaldab: 520 kalorit, 9 grammi valke, 39 grammi rasvasid (nendest 26 grammi küllastunud), 34 grammi süsivesikuid (nendest 30 grammi suhkruid), 7 grammi kiudaineid.

Jah, küpsetusšokolaad sisaldab rohkem rasvasid kui piima- ja mõrušokolaadid, ent kui võrrelda nende toodete suhkrusisaldust ning kiudainete sisaldust, siis võib julgelt väita, et küpsetusšokolaad on kõige kasulikum! 

Seega järgmine kord kui poes šokolaadi ostad, kaalu küpsetusšokolaadi valikut … 

Allikas: health.com