TIKRID AITAVAD kaalust alla võtta

TIKRID AITAVAD kaalust alla võtta

Suvi on käes ja turuletid marjadest lookas – just praegu peaks neid imelisi marju sööma, sest tegu on tõeliste vitamiinpommidega, mis sisaldavad ka suures koguses mineraalaineid. Marjad maitsevad hästi ja teevad kõhule pai!  Kui maasikatest, vaarikatest, kirssidest ja mustikatest oled sa igal pool lugenud, siis tikrite kasulikest omadustest kirjutatakse vähe ja just sel põhjusel on allpool välja toodud ülevaade sellest, miks tikrid meile kasulikud on!

Suvi on käes ja turuletid marjadest lookas – just praegu peaks neid imelisi marju sööma, sest tegu on tõeliste vitamiinpommidega, mis sisaldavad ka suures koguses mineraalaineid. Marjad maitsevad hästi ja teevad kõhule pai! 

Kui maasikatest, vaarikatest, kirssidest ja mustikatest oled sa igal pool lugenud, siis tikrite kasulikest omadustest kirjutatakse vähe ja just sel põhjusel on allpool välja toodud ülevaade sellest, miks tikrid meile kasulikud on!

Tikrites leidub rohkelt mineraalaineid: kaaliumit, kaltsiumit, fosforit ja magneesiumit. Veidi vähem on neis naatriumit, rauda, mangaani, tsinki, vaske, niklit, joodi, kroomi ja seleeni. Karusmarjades on ka palju suhkruid, orgaanilisi happeid ja erinevaid vitamiine.

Rahvameditsiinis tuntakse karusmarjatõmmiseid, millel on valuvaigistav toime, marjade söömine on aga kergelt lahtistava ja diureetilise mõjuga. Tikreid soovitatakse süüa ainevahetushäirete puhul, eriti ülekaalulisuse korral. Lisaks soovitatakse tikreid kroonilise kõhukinnisuse, ateroskleroosi, kõrgvererõhutõve ja aneemia leevendamiseks.

Kui kõht on korrast ära ja kehakaalugi pisut rohkem kui tahaks, siis on soovitatav tikreid iga päev paarsada grammi süüa. Et tegu on väga kasulike ja maitsvate marjadega, siis muidugi võiksid neid süüa kõik – ka need, kellel ei ole kaaluprobleemi ega muid tervisehädasid.

100 g tikreid annab vaid 43 kcal, sisaldades:
vett              87,9 grammi
süsivesikuid  10,1 grammi
kiudaineid     3,2 grammi
valke            0,9 grammi
lipiide           0,6 grammi
tuhka           0,4 grammi

Allikas: care2.com, health.com