VIDEO: MILLINE BANAAN on söömiseks kõige õigem?

Millal oleks kõige õigem banaani süüa - rohelisena, helekollasena, kollasena, täpilisena või hoopis siis, kui banaan hakkab juba otsast mustjaks tõmbuma? Verge Science postitas sel teemal Facebooki lehele põneva video, mis annab aimu sellest, mis erinevus banaani söömisel erinevatel küpsusastmetel on.

Millal oleks kõige õigem banaani süüa – rohelisena, helekollasena, kollasena, täpilisena või hoopis siis, kui banaan hakkab juba otsast mustjaks tõmbuma? Verge Science postitas sel teemal Facebooki lehele põneva video, mis annab aimu sellest, mis erinevus banaani söömisel erinevatel küpsusastmetel on.

Videot vaadates selgub esmalt üsnagi loogiline fakt – banaanis sisalduvad kalorid ei sõltu selle küpsuse astmest, kuigi mida küpsemaks banaan muutub, seda rohkem on tärklis jõudnud suhkruks muutuda.

Teisalt muutub tärklis suhkruks ka seedimise käigus, seega ainus erinevus ongi maitses – roheline banaan ei maitse just kõige paremini, ent küpsenud magus banaan meeldib enamikule palju rohkem ning toiteväärtus on täpselt sama.

Kuid siiski on üks erinevus! Rohekas ehk pooleldi toores banaan sisaldab aineid, mis aitavad sooletegevust korrastada ning heade bakterite arvu kasvatada! Seega kui eesmärgiks on oma seedetegevust turgutada ning kõhuprobleemidest vabaneda, siis tasuks kindlasti eelistada pigem rohekat banaani.

Vaata videot allpool!