Kristi: ja siit see tuleb – minu menüü

32 kommentaari
Kristi: ja siit see tuleb – minu menüü

Lubasin oma eelmises kirjutises midagi?! Kes teab ja kes mitte, aga edasi lugedes saab ka n-ö juhuslikule lugejale selgemaks, missuguse lubadusega on tegu.  Selgituseks olgu öeldud, et kirjutasin iga söögikorra juurde kaks erinevat võimalust või näidet, et saaksin anda põhjalikuma ülevaate ning et allpool olev kõigile huvilistele ka rohkem kasu tooks. Kui peaks tekkima mõte, miks sellised valikud, siis arvestatud on minu toidutalumatust ning ka toidupüramiidi põhimõtteid. Loomulikult ei saa ma täna veel ka Monicaga (minu personaaltreener) konsulteerimata hakkama, ei trenni ega toidu osas, sest tema on ikkagi treener ja oskab konkreetselt minu eesmärki arvestades soovitusi jagada, et tulemused tulemata ei jääks ning tehtu allamäge ei läheks.
 

Lubasin oma eelmises kirjutises midagi?! Kes teab ja kes mitte, aga edasi lugedes saab ka n-ö juhuslikule lugejale selgemaks, missuguse lubadusega on tegu. 

Selgituseks olgu öeldud, et kirjutasin iga söögikorra juurde kaks erinevat võimalust või näidet, et saaksin anda põhjalikuma ülevaate ning et allpool olev kõigile huvilistele ka rohkem kasu tooks. Kui peaks tekkima mõte, miks sellised valikud, siis arvestatud on minu toidutalumatust ning ka toidupüramiidi põhimõtteid. Loomulikult ei saa ma täna veel ka Monicaga (minu personaaltreener) konsulteerimata hakkama, ei trenni ega toidu osas, sest tema on ikkagi treener ja oskab konkreetselt minu eesmärki arvestades soovitusi jagada, et tulemused tulemata ei jääks ning tehtu allamäge ei läheks.

Ja siit see tuleb – minu menüü!

Hommikusöök:

1. Riisihelbepuder (valmistatud riisi- või kookospiimaga, sest lehmapiima proovin tarbida minimaalselt), 1 spl seemnesegu (purustatud seesami-, kõrvitsa-, päevalilleseemned – kasulikud rasvad!), 1 spl värskeid marju (olin suvel tubli turukülastaja ja ka omad aiasaadused said külmutatud – tundub, et saan kevadeni eelmise suve häid ja värskeid marju „pudrusilmaks“).

2. Tatrahelbepuder (keedan veega), 1 spl külmpressitud õlide segu (purustatud seesami-, kõrvitsa-, päevalilleseemned), 1 tl võid

Vahepala I:

1. Puuvili

2. Riisikrõbeleib/ lilleleib (muide, väga maitsev) avokaadoga

Lõunasöök:

1. Riis/ kinoa/ tatar/ pruun riis/ täistera pasta, kana/ kala/ lihaga (enamasti siiski kalaga, sest suhted linnu- või loomalihaga ei ole mul kiita),  köögivili

2. Köögiviljasupp (armastan ka püreestada)

Vahepala II:

1. Värske köögivili porgand/ kaalikas/ peet

2. Kodujuust/ Ricota, köögiviljade/ vahtrasiirupiga

Õhtusöök:

1. Suur taldrikutäis köögiviljasalatit kana/ kala/ krevettide/ vähisabade/ tuunikalaga, kaste (mix: hea õli, sidrunimahl, sinep)

2. Köögiviljawok kana/ liha jms, maitsestatud õlidega.

 

Ka täna 81 kg.

 

Parimate soovidega,

Kristi