Kristi: soetasin trikoo – ikkagi 10 kg kergem juba – ja roheline tuli basseinitreeningutele

25 kommentaari
Kristi: soetasin trikoo – ikkagi 10 kg kergem juba – ja roheline tuli basseinitreeningutele

Esitan endale küsimuse – kas ma oleks suutnud mõne aja eest uskuda, et võiksin millalgi trikoos suhteliselt normaalne välja näha? Võtab muigama! Ma ise ei oleks seda kindlasti paari aasta eest ja ka mõni kuu tagasi uskuda suutnud, sest mulle on tundunud, et oleksin (piltlikult öeldes) trikoos nagu paisunud viiner. Ja kõik, mis ei ole silmale ilus ning on head enesetunnet pärssiv, see on minu seljas välistatud. Kuna meil kõigil on lisaks trennile ja tööle veel rohkelt kohustusi ning ootamatused võivad mõningatel juhtudel planeeritud söögikorra võimatuks teha, aga ometi tahab nälg juba silma nägemist võtta… Ma ei ütleks, et kirjeldatud olukordi mul väga sageli ette tuleb, aga elu näitab, et siiski kogeme planeerimatut. Mina olen sellisteks puhkudeks või nende ennetamiseks avastanud enda jaoks pirni, mille saab alati kotti visata, ning teiseks variandiks on värsked kooritud porgandid karbiga kaasa pakkida. Mul on olnud ka juhuseid, kui hommik on olnud kiire ning porgandi koorimiseks aega nappinud. Võib tunduda kummaline, aga siis lahkun kodust pakkides porgandid ja koorimisnoa käekotti kaasa ja mul on vedanud, et alati on tekkinud võimalus, mil õnnestub porgandid koorida ning esmasest näljatundest jagu saada.                            
 

Esitan endale küsimuse – kas ma oleks suutnud mõne aja eest uskuda, et võiksin millalgi trikoos suhteliselt normaalne välja näha? Võtab muigama! Ma ise ei oleks seda kindlasti paari aasta eest ja ka mõni kuu tagasi uskuda suutnud, sest mulle on tundunud, et oleksin (piltlikult öeldes) trikoos nagu paisunud viiner. Ja kõik, mis ei ole silmale ilus ning on head enesetunnet pärssiv, see on minu seljas välistatud.

Aeg lippab kiirelt ja minu kaalulanguse teekonnal on füüsiline areng hüppe edasi teinud ning üldine toonus on tänaseks tunduvalt parem. Eelneva tõttu tunnen end oma kehas nüüdseks ka oluliselt mõnusamalt ning mulle tuli isegi mõte, et võiksin endale trikoo soetada, et CitySpa´s  basseinitreeningutest osa võtta. Ma ei ole kunagi varem basseinitreeningus käinud, suuresti just soovist oma keha varjata. Arutasin oma personaaltreeneri Monica Lauriga, kas basseinitreening võiks olla mulle sobiv. Jah, ehk siis Monica andis rohelise tule ja otsustasin proovida. Lõppude lõpuks olen ju 10 kg kergem ja selle võrra ka ilusam… Treeningust lähemalt rääkides ütleks, et treening AquaBox on ikka tõeline väljakutse pingutuse näol, sest sellesse treeningusse on kombineeritud tõhus võitluskunste, käe- ja jalalööke imiteeriv kogukehatreening. Lisaks eeldab poksimine ka tugevat kerelihaste tööd… ja noh, mul on veel arenguruumi, nii et sain kogemuse, et ka basseinis võib lõõtsutama hakata, higi otsmikult pühkida ning kohati ajab enda saamatus ka meeletult naerma ja siis kaob kehast kogu jõud…  Ma tegelikult ei uskunud selle treeningu raskusesse ja sain imestada… Aga ma lähen varsti jälle, sest basseinitreening on ka oma raskuses väga huvitav ja nauditav treening. Kindlasti võiks igaüks selle kogemuse saada ja „vaadata“, mida keha vees teeb, kui temalt koormust ja kindlat sooritust nõutakse.

Ja ausalt öeldes on CitySpa´s kogu basseiniala nii kutsuvalt ilus, et oleks lausa patt sealt tuimalt mööda kõndida ning naudingutest loobuda. Leian, et on ülimalt mõnus, kui ühe katuse alla on koondatud kõik vaimu ja füüsist paitavad võimalused, alustades spaa protseduuridest, treenimisvõimalustest jõusaalis või rühmatreeningutes ning lõpetades vee ja soojuse lõdvestusega, mida siis erinevad saunad, vannid ja bassein võimaldavad. Mul on tõeliselt vedanud, aga samas on see võimalus kõigi jaoks..

Kuna meil kõigil on lisaks trennile ja tööle veel rohkelt kohustusi ning ootamatused võivad mõningatel juhtudel planeeritud söögikorra võimatuks teha, aga ometi tahab nälg juba silma nägemist võtta… Ma ei ütleks, et kirjeldatud olukordi mul väga sageli ette tuleb, aga elu näitab, et siiski kogeme planeerimatut. Mina olen sellisteks puhkudeks või nende ennetamiseks avastanud enda jaoks pirni, mille saab alati kotti visata, ning teiseks variandiks on värsked kooritud porgandid karbiga kaasa pakkida. Mul on olnud ka juhuseid, kui hommik on olnud kiire ning porgandi koorimiseks aega nappinud. Võib tunduda kummaline, aga siis lahkun kodust pakkides porgandid ja koorimisnoa käekotti kaasa ja mul on vedanud, et alati on tekkinud võimalus, mil õnnestub porgandid koorida ning esmasest näljatundest jagu saada.                            

Tean, et paljud eelistavad taolistes kiiretes olukordades jogurtit või kohupiima süüa, aga kui mõelda, mida poest ostetav jogurt sisaldab ning kui sellesse süveneda, siis juba valge suhkru sisaldamine peaks isu ära ajama. Ise kasutan ja pakun alternatiiviks maitsestamata jogurtit, kuhu on mõni puuvili püreestatud (näiteks mango) ning seemneid, Inka marju ja mulberry´t (mooruspuu) lisatud. Luban, et kokku tuleb maailma parim jogurt, mida poeletilt eales saada pole ning pealegi on see kasulikest ainetest pakatav. Taas saab hommikul valmis teha ja väikese termosega kaasa võtta ning vajalikul hetkel nautida häid maitseid.

Edukaid katsetusi tervise nimel!

Kaal: 80 kilogrammi.

 

Õnnestumisi,

Kristi