Terapeut Kaidi Laur: Naised on suutelised olema igal rindel suurepärased!

Kui jäin last ootama, avastasin end pisarais leinamas oma tüdrukupõlve. Mõistsin, et lapse sünniga muutub kõik. Minu senine muretu tütarlapse-elu saab otsa ja algab suurim vastutuse võtmine.

Kui jäin last ootama, avastasin end pisarais leinamas oma tüdrukupõlve. Mõistsin, et lapse sünniga muutub kõik. Minu senine muretu tütarlapse-elu saab otsa ja algab suurim vastutuse võtmine.

Lisaks sellele, et tahad olla suurepärane ema, tahad sa ka olla naine (milles killuke tüdrukut) ja isiksus ning karjääri teha. Need lisad annavad sulle võimaluse olla vaba. Perekonna loomine võtab ära teatud priiuse. Kui su lapsel on vaja, siis sa oled lihtsalt kohal. Kui su lapsel on vaja, siis sa ei jõua käia duši all. Kui su lapsel on vaja, siis sa ei saa tegeleda nende asjadega, mis sulle meeldivad (nt lugeda, maalida, kirjutada, jooksmas käia). Kui su laps nutab, siis sa võtad ta sülle, kaitsvalt kaissu. Kui su lapsel on vaja, siis sa oled ema ja ongi kõik.

Üks mu hiljuti isaks saanud sõber ütles, et meestel on mõnus – kui laps nutab, siis annad ta emale üle. Isegi kui mul on super mees, kes tegeleb lapsega väga palju, jõuab nuttev laps ühel hetkel ikkagi minuni.

Oi, ma ei taha öelda, et emaks olemine on midagi halba. Vastupidi, see on parim asi, mis mu elus on juhtunud. Kui räägitakse, et maailm muutub, siis see muutub, aga vau, millises suunas! Lapsest paremat elumuutust pole olemas! Siiski ei võta see ära tahet olla inimene.

Kui naised tahavad teha karjääri, ei tähenda see, et kaotame naiseliku osa endast. Mõnikord see juhtub, sest ärimaailm on väga mehelik ning sul tuleb kasutada mehelikke meetmeid, et seal hairiigis ellu jääda. Sellest tuleb olla teadlik ning kasutada oma naiselikke ja mehelikke tugevusi vastavalt olukorrale ja õigetes doosides. Karjäär, huvi ükskõik millise teema vastu annab sulle vabaduse! Ehk see pakub sulle võimalusi, teemasid, millest rääkida, mõelda, mida arutada. Huvi millegi vastu on teeviit sinu endani. 

Panin tähele, et Eestis saavad naised emaks siis, kui nad on kindlad, et suudavad oma lapse(d) ise, st ilma meheta üles kasvatada. Ma ei tea, kas see on hea või halb. Ma ei tahagi sellele hinnangut anda. Aga see on üks näide ja killuke sellest vabadusest, millest räägin. Näiteks kui mees sind enam ei vääri, siis sa oled töö (huvi) omamisel võimeline võtma lapsed ja asjad ning alustama uut elu. Sul on läbi selle kindlus, et oled selleks suuteline.

Tänapäeval räägitakse palju nais- ja meesenergiast ning sellest, kuidas pole enam tõelisi naisi ja mehi. Vast on ka selles palju tõde. Räägitakse, et tänapäeva naised ei oska oma meestele alistuda. Alistumises on hirm kaotada oma vabadus. Ajalugu on näidanud seda nii mitmel ja erineval moel. Olen lugenud artikleid ja raamatuid teemal, et naiselik naine on see, kes annab oma mehele võimaluse särada. Ka selles on palju tõde. Jumal on olnud ebavõrdne. Meestel on näiliselt (ja füüsiliselt) palju rohkem eeliseid. Meestel on kuidagi kõik lihtsam, ka säramise võimaluse loovad naised.

Ma ei tea, kas näen seda nii, sest naabrimuru näib alati rohelisem? Öeldakse, et naine peab last kandma, sünnitama, imetama, toidu lauale muretsema, tööd tegema, alistuvalt armastama sellepärast, et ta lihtsalt suudab mehest rohkem. Ma valin seda uskuda.

Naised on ägedad. Ma ei jõua naisi vaadates ära imestada, mida kõike me ka ära ei tee! Ja kui võrratud me sealjuures välja näeme! Olgugi, et naine olla tähendab mõnevõrra rohkem raskusi, kaalub selle kõige üles hetk, kui sa vaatad enda elule tagasi ja mõtled – kas tõesti tegin mina kõike seda?!

Naised on väega. Meis kõigis on see sees (ka meestes). Kuid naistes on mingi eriline hämmastav power. Naised on suutelised olema igal rindel suurepärased! Siinkohal tahan tugevalt rõhutada, et suurepärane ei tähenda täiuslikkust. See tähendab seda, et sa tead oma väärtust naisena. Sa ei heitu, kui kuuled hinnanguid, mis räägivad taga su lapsekasvatusviisidest, tööle kulutatud hiiglaslikust tundide arvust, kortsudest, kõhnast või paksust kehast. Kui sa paned tähele neid hinnanguid, siis tee üks reis iseendasse, et leida need hingehaavad, mis lasevad nendel mürgistel märkustel sinu vereringesse sattuda.

Leia üles oma väärtus ehk vabadus. Otsi vastuseid küsimustele „kes ma olen?“, „mida ma tahan?“, „mida ma vajan?“, „mida ma arvan end väärt olevat?“, „miks ma ei saa seda, mida tahan?“, „miks ma tõmban oma ellu just selliseid inimesi ja situatsioone?“ jne. Need on väljakutsuvad küsimused ja nendele vastamine nõuab palju julgust. Julgus aga vajab armastust. Armasta iseennast sellisena, nagu praegu oled: naise või tütarlapsena, karjäärinaise või emana. Kõigel on oma aeg. Kasuta seda armastust, et ikka edasi minna ning leida üles seesmine vabadus.

Kaidi Laur, 

Vabastava Hingamise terapeut, TRE (Trauma & Stress release techniques) instruktor, Karam Kryia I taseme konsultant, holistilise regressiooniterapeudi õpilane. Raamatu „Hingest rahul. Viisid, kuidas endaga rahu teha“ autor

www.catchingwish.com ja www.2bthankful.com