Lauri Liiv Madonna kontserdist: “Iga detail oli täiuslik”

“See oli lihtsalt suurepärane,” kirjeldab laulja Lauri Liiv Buduaarile Madonna kontserti. Pea kahe tunnine ilma vaheajata show pani noormehe õhku ahmima ja kaotama igasuguse ajataju. “Diiva tõestas, et on endiselt kõrgvormis ja teda on võimatu troonilt tõugata.”

“See oli lihtsalt suurepärane,” kirjeldab laulja Lauri Liiv Buduaarile Madonna kontserti. Pea kahe tunnine ilma vaheajata show pani noormehe õhku ahmima ja kaotama igasuguse ajataju. “Diiva tõestas, et on endiselt kõrgvormis ja teda on võimatu troonilt tõugata.”

Teisipäeval käis muusik Lauri Liiv Frankfurdi hiiglaslikul jalgpallistaadionil koos viiekümne viie tuhande pealtvaatajaga nautimas Madonna kontserti. “Mulle on ta alati meeldinud. Kuni albumini “American Life” oli lauljanna üks mu suurimaid lemmikuid.” Samas tunnistab muusik, et lauluoskuse poolest on Madonnast tuhandeid paremaid lauljannasid, aga artistina on talle raske vastast leida. “Tema ümberkehastumine ja vöime püsida aja pulsil või isegi sellest pisut ees olla, on need omadused, mis teevad temast superstaari, kellega on raske konkureerida ning keda on keeruline ületada.”

Madonna viimast kontserttuuri “Sticky and Sweet” on meedias päris korralikult nüpeldatud. Seetõttu tekkisid ka Lauril enne kontserdile minekut väikesed eelarvamused stiilis, et “ei tea kas ta ikka on enam vormis” ja kas show on enam samal tasemel kui mitmed tema varasemad jne. Igal juhul said kõik need pisikesed kõhklused summutatud, kui algas kaua oodatud show ja lavale astus diiva ise.

“Kuigi ma olen oma elu jooksul näinud päris paljusid erinevaid paremaid ja halvemaid show’sid ja konserte, siis midagi sellist nagu teisipäeval pole minul varem önnestunud elavas esituses näha.” Vokaalselt olevat Madonna endiselt olnud selline keskmine, aga tema füüsilist vormi ja ekspressiivsust ei suuda Lauri sõnadesse panna. “Kava oli ka kokku pandud showbusiness‘i kuldreeglitele vastavalt ehk siis tõusvas joones, lõppedes kollektiivse katarsisega nii laval kui ka saalis.” Lauljanna esitas kõik oma varasemad ja loomulikult ka uuemad hitid ning seda kõike loomulikult uudsetes ja värsketes arranžeeringutes.

“Loomulikult ei saa ära unustada, et Madonnat poleks sellisel kujul kunagi olemas olnud, kui teda poleks kaasatud nii vöimsasse tiimi. Tema kontsert on multikulturaalne sümbioos erinevatest muusika ja tantsustiilidest, mida aitavad vormistada täiuslik audiovisuaalsus ja ülivõimas valguspark. Iga detail oli filigraansuseni viimistletud nii liikumises, kostüümides, videos, valguses kui ka helis.”

“Kui siis diiva lõpuks “Game Over” kirjaga ekraani taha kadus, edastas Madonna hullunud publikule humoorikas-iroonilise sönumi: “I will punish you motherfuckers!” Siis tekkis Lauril küsimus, et kas see kõik, mida ta oli kuulnud ja näinud, oli ikka päris või oligi see illusioon. Igal juhul sai Lauri sellest kontserdist õhtu parima elamuse.

Staadionilt lahkudes tervitas Laurit aga vigast saksa keelt kõnelev türklane, kes pakkus talle MadonnaSticky and Sweet” tuuri logoga piraat T-särki. “Korraks mõtlesin isegi selle osta, aga siis lõin käega ja mõtlesin, et parem kanda seda saadud elamust enda sees.”

Muusik soovitab kõigil kellel vähegi võimalik, minna Madonnat vaatama. “Ainult loetud kontserdid on Euroopas veel jäänud. Kui teil umbes 120 eurost kahju pole, siis kasutage võimalust, ka need, kes pole fännid, sest show on SUPER!”

/Marko Tubli/