Mart Sander: “Kingitused on minu jaoks lihtsalt asjad!”

Mart Sander: “Kingitused on minu jaoks lihtsalt asjad!”

Tuntud muusik, saatejuht, näitleja, autor, dirigent ja kunstnik Mart Sander õppis oma nooruses nii klaverit kui ka dirigeerimist. Ta on esinenud nii Eestis kui ka välismaal orkestriga Modern Fox, samuti ka Eesti Rahvusteatri koosseisus. Ta on üles astunud mitte üksnes lauljana, vaid ka lavastajana, samuti esinenud sõnalavastustes, näidelnud kuues filmis (sealhulgas kahes enda lavastatus) ning juhtinud telesaateid. Tema sulest on ilmunud kaks raamatut, tõlkeid ning palju teatri- ja filmikriitikat. Mardil on lähenemas sünnipäev, nimelt 10. augustil saab ta 43aastaseks. Buduaar uuris tegusalt multimehelt, kuidas ta oma sünnipäeva kavatseb tähistada, milliseid kinke ta saanud on ning millised projektid tal hetkel käsil.
 

Tuntud muusik, saatejuht, näitleja, autor, dirigent ja kunstnik Mart Sander õppis oma nooruses nii klaverit kui ka dirigeerimist. Ta on esinenud nii Eestis kui ka välismaal orkestriga Modern Fox ja teinud kaasa ka Eesti Rahvusteatri koosseisus. Ta on üles astunud mitte üksnes lauljana, vaid ka lavastajana, on esinenud sõnalavastustes, näidelnud kuues filmis (sealhulgas kahes enda lavastatus) ning juhtinud telesaateid. Tema sulest on ilmunud kolm raamatut, tõlkeid ning palju teatri- ja filmikriitikat. Mardil on lähenemas sünnipäev, nimelt 10. augustil saab ta 43aastaseks. Buduaar uuris tegusalt multimehelt, kuidas ta oma sünnipäeva kavatseb tähistada, kuidas ta kingitustesse suhtub ning millised projektid tal hetkel käsil.

Mart räägib Buduaarile, et tema selle aasta suurimaks projektiks on opereti „Silva“ väljatoomine Rahvusooperis. “Kuna olen etenduse lavastaja, tõlkija, kunstnik ning kostüümikunstnik, olen sisuliselt selle produtsent. Olen ise ka ühes peaosadest, aga väga tihti ma ilmselt lavale ei roni. See on mu elu suurim teatriprojekt ja ma olen tunduvalt kärpinud igasugu muid juhutöid nagu kontserdid, õhtujuhtimised ja muud taolised, et täielikult sellele pühenduda. Rahaliselt viib see mind miinustesse, aga loodan väga, et lavastajana toob see mulle uue „karjääri“. Olen küll enne lavastanud nii Eestis kui ka Inglismaal, aga midagi nii suurt pole varem õnnestunud teha. Mul on erakordselt tugev meeskond ja mu kõige lemmikumad solistid. Terve juulikuu tegime proove, kümme tundi päevas. Teatris oli 30 kraadi kuuma, ventilatsioon ütles üles, aknad lahti ei käinud. Nüüd on väike puhkus ning augusti teises pooles algavad jälle proovid,” räägib Mart.

Lisaks teatritööle on Mart Sanderil hetkel avatud ka kolmas personaalnäitus nimega „3“ hotellis Kolm Õde, kus on kõigil võimalus kuni oktoobrini nii näha kui ka osta tema tehtud maale. “Kuna sealt aeg-ajalt müüakse mõni maal maha, siis maalin sinna pidevalt uusi teoseid,” lisab Mart. Aga see pole veel kõik. “Ka minu Sakala tänaval paiknev kunstigalerii võtab omajagu aega, ehkki suvel liigub seal külastajaid vähem. Olen just käivitamas meie kodulehekülge www.maaligalerii.ee, mille kaudu inimesed saavad arvuti tagant lahkumata meil pakutava kunstiga tutvuda. Lisaks kõigele olen praegu ka kolimas, nii et elu on väga põnev!” jutustab Mart oma kiirest ja tegusast suvest.

Mardil on aga loetud päevade pärast sünnipäev. “Plaanisin oma sünnipäeval teha ka soolaleivapeo uues korteris, aga paraku ei saanud remont siiski valmis ning seega sünnipäev „lükkub edasi“. Ilmselt keegi mind õigel päeval ikka meeles peab, aga kutsetel on kirjas paar nädalat hilisem kuupäev,” paljastab ta Buduaarile oma sünnipäevaplaane. Mart ei oota ega nõua külalistelt kingitusi, tema jaoks on need on kõigest asjad. “Vahel on mõne inimese kohaletulek ise kõige parem kingitus. Ilmselt lapsepõlves olid kingitused tähtsamad kui praegu. Usun ka, et saatus ise saadab vahel sünnipäevaks mõne kingituse. Näiteks kaks aastat tagasi olin oma sünnipäeval Inglismaal laval, mul oli esietendus, peaosa koomilises ooperis „Ruddigore“. See oli juba iseenesest nagu kingitus, et see roll väga hästi õnnestus. Pigem meeldib mulle kingitusi teha, meeldib mõelda ja otsida ja siis jälgida, mis näoga inimene oma paki avab,” ütleb Mart.

 

Tene Sommer

Sarnased artiklid