Miks mehed armastavad silmadega?

Miks mehed armastavad silmadega?

Mees teeb annetuse spermapanka. Õde annab talle kruusi ja jätab ta mõneks ajaks üksi väikesesse tuppa, et ta võiks “proovitöö” teha. Mees leiab toast mõned väga erootiliste fotodega ajakirjad ja erootiliste lugudega raamatu. Mille ta sinu arvates enda üleskütmiseks valib – pildid või raamatu?

Mees teeb annetuse spermapanka. Õde annab talle kruusi ja jätab ta mõneks ajaks üksi väikesesse tuppa, et ta võiks “proovitöö” teha. Mees leiab toast mõned väga erootiliste fotodega ajakirjad ja erootiliste lugudega raamatu. Mille ta sinu arvates enda üleskütmiseks valib – pildid või raamatu?

 

Kui sa vastasid pildid, siis on sul õigus. Mitte küll kõik mehed, aga enamus valiks neist erootilised fotod, et end võimalikult kiirelt üles kütta. Seda sellepärast, et enamus mehi on rohkem visulaalselt orienteeritud kui naised, kes on verbaalselt orienteeritud.

Teiste sõnadega, mehi erutab see, mida nad näevad. Just sellepärast valivad noored poisid enese seksuaalseks stimuleerimiseks pornoajakirjad, samal ajal kui noored tüdrukud loevad romantilisi romaane. Seda on oluline meil teada mitmel põhjusel:

1. See, kuidas sa välja näed, mõjutab oluliselt seda, kuivõrd sa oma partnerit erutad.

Sinu partneri seksuaalse erutuse esmane allikas on see, kuidas sa talle paistad. See seletab, miks mehi hakkavad kummitama naiste üksikud kehaosad, tema kaal, tema pesu jmt.

2. Mehed vaatavad teisi naisi mitte sellepärast, et nad sind ei armasta, vaid sellepärast, et nad on visuaalselt stimuleeritud.

Kas sa oled kunagi oma partneriga restoranis, linnas või kassajärjekorras märganud, et sina vaatad teda ja tema vaatab kõiki teisi naisi ümberringi? Sul on tunne, et kui ta sind armastaks, siis ta ei vaataks neid. Temal seevastu, et sa oled väga isekas ja mõistmatu.

Suhtepsühholoog Barbara De Angels seletab probleemi nii: “See on valus teema, kui sinu kallim jõllitab teisi naisi, aga mida rohkem ma meestega töötan, seda paremini ma seda mõistan ja seda vähem see mind häirib. Fakt on see, et mehed reageerivad rohkem visuaalselt ja naised reageerivad rohkem verbaalselt.”

Sinu kallim ütleb sulle: ” Kullake, vaata ette, kas sa seda autot ei märganud?” Sina ütled: “Kullake, miks ma pean mitu korda ütlema, kas sa kuulsid, mis ma ütlesin?” Kummalgi teist pole rohkem õigus – te olete lihtsalt erinevad. Probleem seisneb selles, et kui me näeme mehi naisi vaatavat, siis oletame, et neid tõmbab selles suunas emotsionaalselt, selle asemel, et taibata, et see on lihtsalt visuaalne tõmme.

Tähelepanu! Loomulikult ei sobi püsisuhtes oleval mehel teiste naistega flirtida. Selline lugupidamatu suhtumine mõjub suhtele laastavalt. Isegi pealetükkivat vahtimist on mehe kõrval istudes raske taluda. Aga ilusate nägude ja kehade märkamine ja imetlemine on enamus meeste puhul loomulik senikaua, kuni nad ka sind märkavad ja imetlevad.

Lahendus

1. Kui sa tahad oma meest üles kütta, siis tee ennast visuaalselt kütkestavaks.

Vaadakem tõele näkku, mehed jäävad alati visuaalselt stimuleeritavaks. Sa võid selle reaalsuse vastu mässata ja jätta oma välimuse täiesti hooletusse, et su partner võiks “tõestada”, et ta sind ka siis armastab, kui sa kole välja näed. Või siis võid sa leppida teadmisega, et su partner erutub sinu peale rohkem, kui sinu väljanägemine talle meeldib. Riietu vahetevahel ka tema maitse järgi. Vii ta poodi ja lase tal valida pesu, milles ta tahaks sind näha. Sa ei pea mukitud nukukeseks muutuma; ka ei pea sa iga kord armatsemise ajal erkpunast sukahoidjat ning eest avanevat rinnahoidjat kandma, et tema visuaalseid fantaasiaid ergutada. Kui see on aga valdkond, mille sa oled tähelepanuta jätnud, siis võiksid sa riiete valimisega eksperimenteerida ning tulemusi kontrollida.

2. Kui sul on harjumus armatseda pimedas, siis proovi seda ka valges teha (kasvõi küünlavalgel). 

Pea meeles, mehi erutab voodis see, mida nad näevad. Sel ajal, kui sina ootad, et ta sulle ütleks, kui väga ta sind armastab, kompab tema pilguga sinu keha. Luba talle veidi valgust, et ta võiks sind näha!

3. Räägi oma partneriga tema kogemustest teiste naiste vaatamisel

Kui su partner pole just tundetu jõhkard, kellel on tõepoolest kombeks võõraid naisi vahtida, ja kui su abielus pole just suuri probleeme, siis on su kaaslane ilmselt samasugune nagu enamus mehi: ta naudib vaatamist, kuid  tal pole vähimat kavatsust ega soovi midagi rohkemat teha. Aruta seda temaga. Küsi temalt, kuidas ta end teisi naisi vaadates tunneb. Kui sa näed teda mõne teise naise keha imetlemas, siis imetle teda ka ise. “Tal on ilusad jalad, eks ju?” võid sa öelda. Ta võib algul veidi ehmunud olla või isegi piinlikkust tunda, et sa ta teolt tabasid, kuid lõpuks hakkab ta end lähedasemana tundma ja sind hindama selle eest, et sa talle vaatamisruumi andsid ja, mis kõige olulisem – ta ei tunne, et sa halvustad teda.

 

 

Triin Tisler

 

Sarnased artiklid