Riina on juba 22 kilo kergem!

Riina on juba 22 kilo kergem!

Kaaluabi kasutajal Riinal on alates 7. juunist olnud AINULT miinusnädalad. Ainult. „Ega ma ise ka ei usu,“ õhkab Riina (30), kes nüüd juba saab endale 5 numbrit väiksemaid riideid poest valida. Kui lasteaednikuna töötav Riina oma järjekordset kaalulangetamist kevadel alustas, näitas kaal 116 kilo. Liitudes Kaaluabiga oli kaaluseier 112 peal. Viimasel nädalal aga oli number juba lausa 90,5 kg! See teeb lihtsa kalorite lugemise tulemuseks 22 kilo poole aastaga. Ja kõhu ümbermõõt on selle aja sees vähenenud 12 cm.

„Mu elus pole vist olnud ühtegi päeva, kus mul poleks olnud muret kaalu pärast,“ meenutab Riina. Ta kinnitab, et on elus proovinud kõiki levinumaid dieete, nippe ja mooduseid – kapsasupidieet, 10-15-jne päeva dieete, figuurisõpru. Korraks, hästi korraks on kaal näidanud ka numbrit 65, aga lisakilod on alati väga ruttu tagasi tulnud.

Nüüd teab Riina põhjust ka – ta on emotsionaalne sööja. Kui on olnud viletsam päev, keegi ütleb midagi halvasti – mis iganes negatiivne tunne tuli meeldiva söögiga paremaks süüa. „Emotsionaalsele sööjale ei saa soovitada, et ära siis söö lihtsalt, sest see ei ole võimalik. Pean sööma,“ selgitab Riina olukorda. Ja pole vahet, kas jäätist, torti, liha, leiba. „Mul oli nii, et vaatasin leiba, ja juba oligi 3 kg juures!“ Pärast söömist oli hea rahulik olla, tuju läkski paremaks.

Viimati pani naist kaalu jälgima see, et juba liiga sageli hakkasid inimesed küsima, millal ta sünnitama läheb. Ja muidugi – tervis läks käest. Oma 22 kilo kergemat seisu aga kirjeldab Riina rõõmuga – süda ei puperda, vererõhk on normis, vastupidavus on palju suurem, liigesed ei valuta.

Riina on varemgi kõva häälega sõprade-tuttavate seas kuulutanud, et nüüd langetab kaalu, ja alati on kõik kaotatu tagasi tulnud. Nüüd ajab naine asju tasa ja targu ning talle väga meeldib Kaaluabi anonüümsus. Kui on viletsama tuju hetk, siis varasema söömissööstu asemel läheb Riina nüüd ja loeb foorumist kaasduellitajate kirju, saab lohutust ja vahel jagab ka ise õpetusi.

Riina tarkusesõnad söömise kohta:

  • Kõhnumise nimel ei ole ma loobunud millestki. Isegi jäätist luban endale, aga ainult korra nädalas ja ühe.
  • Toitude ülesmärkimisel peab enda vastu VÄGA aus olema.
  • Olen lahti saanud mentaliteedist, et taldrik tuleb tühjaks süüa.
  • Ühtegi söögikorda vahele ei jäta, samas söön täpselt 1500 kcal päevas.
  • Kui juua korralikult vett, on ka kaalulangus lihtsam tulema.
  • Püüan lahti saada süütundest, kui on olnud libastumisi.
  • Naudi, aga naudi targalt!

Liitu Sinagi Kaaluabiga, et toituda tasakaalustatult ning saavutada tervislik kehakaal!

Kaunis ja kerge Riina