KUIDAS mõelda suuremalt? Lisatud harjutus

Million Mindseti raamatud
Million Mindseti raamatud — FOTO: Jane Vogt

Million Mindseti kirjastatud raamatu „Kuidas mõelda suuremalt ja muutuda tavalisest erakordseks“ autor Mark Viktor Hansen ütleb, et sinu mõtlemise suurus määrab ära sinu tulemuste, tuleviku ja su elu suuruse. Kui suudad õppida suuremalt mõtlema, elama, tegutsema ja olema, siis on ka sinu tulemused suuremad.Ta ütleb, et teinekord piisab ühest õigest ideest, et enda elu muuta. Võta see raamat kasutusse ja ava uks suurematele võimalustele enda elus!

Ideed, kuidas mõelda kastist väljapoole

Oma raamatus jagab Hansen unikaalseid ideid, kuidas mõelda kastist väljapoole, vaadata maailma teistsuguse pilguga – sellisega, mis on täis väge, tarkust, mõjukust ja kirge.

Mees, keda on nimetatud üheks TOP 10 hulka kuuluvaks motivatsioonikõnelejaks maailmas, annab soovitusi, kuidas paljundada ja võimendada lihtsaid ideid ning muuta need suureks. Sa hakkad peagi nägema võimalusi, mille olemasolust sul polnud aimugi. See raamat on parim hüppelaud, kui soovid tuua oma ellu muutusi.

Harjutus, kuidas mõelda suuremalt

Pane 20 minutiga kirja enda jaoks 101 eesmärki. Kui sul pole ühtegi eesmärki, siis on sinu eesmärgiks seada endale mõned eesmärgid ja teha seda kohe. Psühholoog Erik Erikson on öelnud: „Anna endale käsk, näiteks: „Ma suudan täna 20 minutiga enda eesmärgid kirja panna“, ning sinu alateadvus mõtleb välja, kuidas see teoks teha.“

Tegutse nii, nagu sinu või ehk sinu lapse elu sõltub sellest, et ülesande täidad, sest tegelikult nii ongi: eesmärkide seadmine on esimene samm eesmärkide täitumise teel.

Kui oma eesmärke kirja paned, siis ära hakka nende üle pikemalt juurdlema ega oma nimekirja uuesti üle lugema. Sul on hiljem enesekriitikaks piisavalt aega. Lihtsalt pane kirja kõik ideed, mis pähe tulevad – suured, väiksed, materiaalsed, mittemateriaalsed, käegakatsutavad, hoomamatud. Pane paberile eesmärgid kõige selle kohta, milliseks inimeseks soovid saada, millist annet soovid endas avastada ja kuidas soovid end arendada.

Autor kinnitab raamatus „“Kuidas mõelda suuremalt“, et ükskõik, mida sa ka välja ei mõtleks, on Jumal juba andnud sulle vahendid selle saavutamiseks. Aga soovitu saavutamiseks pead sa kõigepealt sellesse ka uskuma.