MIKS on oluline loobuda osadest argiaskeldustest?

FOTO

Raamatu “Kuidas saada asjad tehtud” autorErin Falconer on üle 1,8-miljonilise igakuise külastusega hinnatud kodulehe Pick the Brain peatoimetaja ja kaasautor. Ta on olnud kaasasutaja LEAFtv-s, millest on välja kasvanud börsiettevõte Leaf Group, kus ta töötab praegu tegevjuhina. Falconeri kirglik missioon on näidata, kuidas saavutada rohkem, samal ajal vähem tehes. Oma raamatus rõhutab ta, et peab loobuma tegevusest, mis sind tagasi hoiavad ja edasi ei vii.

Analüüsi oma tegevusi
Pead endalt küsima täpsustavaid küsimusi, kuidas iga tegevus su eesmärke toetab. See analüüs on mõeldud selleks, et aidata peatuda ja mõtiskleda, missugune on su elu ja miks see on niisugune.

„Kui vähendame argiaskeldustele kuluvat aega, saame töötada rohkem suurte eesmärkide kallal ja kogeme sagedasemaid ja sügavamaid õnnehetki. See vabadus annab naistele võimaluse kogeda edu nii töös kui ka eraelus,“ kirjutab ta. 

Harjutused
1.     7-päevane ajapilt: märgi ühe nädala jooksul tund-tunnilt üles, kuidas aega veedad. Pööra tähelepanu, kuidas ennast tunned ning kas tegevus on seotud su eesmärkidega.
2.     Millised tegevused nõuavad kõige suuremat pingutust?
3.     Millised ülesanded, tööd ja askeldused kavatsed delegeerida? Tee märkmeid, kuidas saad need oma tööde nimekirjast välja arvata.