NIPINURK: KUIDAS endale kiirelt uus töökoht leida?

Monika Kuzmina

pilt: Riina Vaikmaa

Üle 7000 läbiviidud töövestluse on Ketlinile andnud ka piisavalt kogemust, et anda nõu, kuidas pärast töökaotust leida endale kiiresti uus töökoht.

Siin on värbamiseksperdi nõuanded, kui soovid endale kiirelt uut töökohta leida.

1. Ole julge.

Kriisis pole aega oodata, vaid tuleb ise olla julge ning tegutsema asuda. Paku ise end erinevatesse firmadesse tööle ning võta ühendust ettevõtetega, kus sooviksid töötada. Julgus on juba pool võitu!

2. Ole avatud meelega.

Kui vajad tööd, siis ole valmis tegema erinevaid töid. Samuti võib ajutiseks lahenduseks olla ka lühiajaliste tööde tegemine, et tagada endale vajalik sissetulek. Ole avatud meelega ja sea end vaimselt valmis erinevat liiki töödeks.

3. Vaata üle kõik töökuulutuste portaalid.

Alusta elementaarsest – vaata üle kõik töökuulutuste portaalid. Neid on rohkelt ja erinevaid. Vaata, keda otsitakse ning taaskord ole avatud meelega, et kandideeriksid ka ametipositsioonidele, mida varasemalt teinud ei ole.

4. Võta end töötuna arvele.

Kui kohe tööle ei õnnestu saada, siis võta end töötuna arvele. Nii saad Töötukassa konsultandi poolt nõuandeid, tuge ja nende siseinfot vabade ametikohtade või väärtuslike koolituste osas.

5. Ole vaimselt valmis.

Kõik asjad elus hakkavad juhtuma siis, kui oled enda jaoks asjad selgeks mõelnud ning oled vaimselt valmis. Kui oled valmis tegema tööd, mida varem ei ole tahtnud teha ja mis on allapoole su kompetentsi, siis see ka tuleb su juurde. Ära ole liiga pirtsakas, keskendu töö saamisele.

6. Astu mugavustsoonist välja.

Arvesta, et kiiresti töö leidmiseks tuleb sul tõenäoliselt teha asju, mis pole kõige mugavamad – ennast ise pakkuma, müüma, kandideerima paljudele ametikohtadele, tegema tööd, mida ei ole varasemalt tahtnud või osanud teha, tööintervjuudel käima jne.

7. Kandideeri paljudesse kohtadesse.

Viska kõik õnged vette, mis sul on. Kuskilt ikka keegi varsti näkkab!

8. Jaga tööotsingu infot oma tuttavatega.

Mida rohkem inimesed teavad, et sa otsid tööd, seda kiiremini saab uus töö sinuni ka tulla. Tutvuste kaudu liigub väga palju infot ning seepärast räägi inimestele oma soovidest, eesmärkidest ja tahtmistest. Nii oskavad nad sind soovitada ja sulle ka tööd pakkuda.

9. Hakka helistama.

Paljudele e-kirjadele ei vastata, sest värbamisspetsialist puht füüsiliselt seda ei jõua. Kui tahad massist eristuda ning värbajale silma jääda, siis helista talle!