BLOGIJA LIZA LIND edastab paljastava pildiga olulise sõnumi: pole õigustust kellegi kultuuri üle nalja heita

Instagram/ Liza Lind

Buduaar

Elustiiliblogija Liza Lind on üks neist, kes otsustanud kaasa rääkida mustanahaliste kultuuri teemadel. Instagrami postitatud paljastava kaadri juures kommenteerib kaunitar, et tal on tunne, nagu kõnniks valgenahalised munakoortel, püüdes teisi mitte solvata.

Instagrami täht jagas oma 37 900 jälgijale, miks tema lasi oma juustesse põimiku teha. Liza kirjutab, et kõik sai alguse paar kuud tagasi, kui ta võttis vastu pakkumise endale see soeng teha. “Tunnistan, et ma teadsin väga vähe põimikutest ja nende päritolust, seega ütlesin kiirelt jah. Paar nädalat hiljem, kui paljud meist “üles ärkasid” ja mõistsid, et see, mida me kutsume mõeldamatuks õudusunenäoks, kogevad paljud mustanahalised kogukonnad reaalselt.” Liza sõnab, et ta süda valutab, mõeldes sellele, et on ikka veel maailmas inimesi, kes diskrimineerivad teisi nahavärvi pärast.

Niisiis otsustas blogija end harida mustanahaliste ajaloo ja nende saavutuste kohta. Ta leiab, et me peaksime liikuma edasi ja seda jätkusuutlikumal viisil, kui lihtsalt oma kontole musti ruute postitades.

“Lugedes põimikute ajaloo kohta, tundsin end halvasti nende inimeste pärast, kes selliseid läbielamisi tunda on saanud. See on loomulik, aga mitte abiks. Tunnen, et paljud valgenahalised kõnnivad praegu munakoortel, püüdes teha kindlaks, et nad ei ütleks ega teeks midagi solvavat. Pikas perspektiivis on see taas üks asi, mis meid üksteisest kaugemale viib, samamoodi nagu otsustades, kes mida võib selga panna.”

Liza sõnab, et ei ole õigustust teiste kultuuride üle naermiseks, nagu ei ole õigustust ka ignorantsusele asjade ajaloo ja päritolu suhtes. “Kui asjad tulevad kohast, kus on armastus ja lugupidamine, ei saa nad kunagi valed olla. Olen rääkinud mitmete inimestega mustanahaliste kogukonnast, arutades seda, kuidas nad tunnevad, kui valgenahalised kannavad põimikuid ning nad ütlesid, et neid muudab õnnelikuks see, kui nende kultuuri väärtustatakse ning ma mõistsin, et pole midagi võimsamat kui armastus,” kirjutas Liza. Tema sõnul on igasugused konfliktid propaganda tulemuseks, mis õhutab üksteist vihkama.

Lõpetuseks innustab Liza mitte enam vihkamise ja diskrimineerimisega kaasa minema ning tunnustama üksteise erinevusi,  aktsepteerima erinevaid kultuure ning hoidma kokku.

Loe ingliskeelset postitust siit: