BLOGIJA LIZA LIND edastab paljastava pildiga olulise sõnumi: pole õigustust kellegi kultuuri üle nalja heita

Lisa kommentaar
BLOGIJA LIZA LIND edastab paljastava pildiga olulise sõnumi: pole õigustust kellegi kultuuri üle nalja heita
Instagram/ Liza Lind

Elustiiliblogija Liza Lind on üks neist, kes otsustanud kaasa rääkida mustanahaliste kultuuri teemadel. Instagrami postitatud paljastava kaadri juures kommenteerib kaunitar, et tal on tunne, nagu kõnniks valgenahalised munakoortel, püüdes teisi mitte solvata.

Instagrami täht jagas oma 37 900 jälgijale, miks tema lasi oma juustesse põimiku teha. Liza kirjutab, et kõik sai alguse paar kuud tagasi, kui ta võttis vastu pakkumise endale see soeng teha. ”Tunnistan, et ma teadsin väga vähe põimikutest ja nende päritolust, seega ütlesin kiirelt jah. Paar nädalat hiljem, kui paljud meist ”üles ärkasid” ja mõistsid, et see, mida me kutsume mõeldamatuks õudusunenäoks, kogevad paljud mustanahalised kogukonnad reaalselt.” Liza sõnab, et ta süda valutab, mõeldes sellele, et on ikka veel maailmas inimesi, kes diskrimineerivad teisi nahavärvi pärast.

Niisiis otsustas blogija end harida mustanahaliste ajaloo ja nende saavutuste kohta. Ta leiab, et me peaksime liikuma edasi ja seda jätkusuutlikumal viisil, kui lihtsalt oma kontole musti ruute postitades.

“Lugedes põimikute ajaloo kohta, tundsin end halvasti nende inimeste pärast, kes selliseid läbielamisi tunda on saanud. See on loomulik, aga mitte abiks. Tunnen, et paljud valgenahalised kõnnivad praegu munakoortel, püüdes teha kindlaks, et nad ei ütleks ega teeks midagi solvavat. Pikas perspektiivis on see taas üks asi, mis meid üksteisest kaugemale viib, samamoodi nagu otsustades, kes mida võib selga panna.”

Liza sõnab, et ei ole õigustust teiste kultuuride üle naermiseks, nagu ei ole õigustust ka ignorantsusele asjade ajaloo ja päritolu suhtes. ”Kui asjad tulevad kohast, kus on armastus ja lugupidamine, ei saa nad kunagi valed olla. Olen rääkinud mitmete inimestega mustanahaliste kogukonnast, arutades seda, kuidas nad tunnevad, kui valgenahalised kannavad põimikuid ning nad ütlesid, et neid muudab õnnelikuks see, kui nende kultuuri väärtustatakse ning ma mõistsin, et pole midagi võimsamat kui armastus,” kirjutas Liza. Tema sõnul on igasugused konfliktid propaganda tulemuseks, mis õhutab üksteist vihkama.

Lõpetuseks innustab Liza mitte enam vihkamise ja diskrimineerimisega kaasa minema ning tunnustama üksteise erinevusi,  aktsepteerima erinevaid kultuure ning hoidma kokku.

Loe ingliskeelset postitust siit:

View this post on Instagram

🖤🤎🤍 BRAIDS 🤍🤎🖤 @braider_vi This is going to be a long one, but if you’ve got the time read it till the end and I ask that if you disagree with me (which is completely okay, I’m here to learn just as much as I’m here to share my point of view.. )PLEASE do it in a respectful manner, we might not know each other personally, but believe me when I say your words matter, even over the internet. This all started a couple of months ago when I agreed to let the gorgeous @braider_vi play around with my hair, at that point I will admit, I knew very little about braids or their origin, so I quickly said yes. A few weeks ago when a lot of us “woke up” and realised that what we consider an unimaginable nightmare, many black communities call their reality.. My heart breaks thinking about the fact that there are STILL people in this world that discriminate based on skin colour alone, it’s not okay and it never will be. So in addition to educating myself about the history and struggles of black people, I decided to also educate myself on the achievements of the black community. Apologies and remorse for our actions are undeniably needed, but in addition to that, we need a way of moving forward. We need a sustainable path, not one that only lasts while everyone is posting black squares on Instagram, but one that can lead us to a new and better reality. When reading about the history of braids (which I highly recommend to everyone! ) I couldn’t help, but feel bad for the people who endured these struggles, which is natural, but not helpful.. I feel like many of white people are walking on eggshells at the moment, trying to make sure they don’t say or do anything offensive, yet in the long run it’s another thing that is creating division between us, just like deciding who can wear what. There is no justification for making fun of anyone’s culture, just like there is no justification for being ignorant as to where things come from, but when things come from a place of love and appreciation, they can never be wrong. I’ve spoken to a handful of people from the black community about how they feel about white girls/ boys wearing braids… keep reading by SWIPING ☀️

A post shared by ✨TRAVEL • LIFESTYLE • BEAUTY✨ (@lizalindd) on