Reklaam sulgub sekundi pärast

Eleryn Tiit avaldas esimese singli oma novembris ilmuvalt debüütalbumilt ”Vastassuunas”

Eleryn Tiit
Eleryn Tiit — FOTO: Pressimaterjal

Eleryn Tiit, kes viimati avaldas muusikat tänavu veebruaris, kui ilmus tema akustiline EP ”Lähemal Sulle”, tõi täna kuulajateni esimese singli, nimiloo tema novembris ilmuvalt debüütalbumilt ”Vastassuunas”. Loo autoriteks on lisaks Elerynile ka Rahel Ollisaar, Sofia-Liis Liiv ning Aleksi Liski.

Eleryni sõnul inspireeris teda lugu kirjutama tema enda suhe: ”Lasin lahti inimesest, kellest hoolisin, et saada enda heaolu ja vabadus tagasi. Päris ebamugav ja kõle teekond, aga sellega kaasneb ka samas mingi kirjeldamatu vabaduse tunne - lähed vastassuunas, et midagi uut ja värsket saaks juhtuda.”

”On uskumatult hea tunne – olles rohkem kui aasta selle materjali kallal töötanud - teha esimene (avalik) samm oma debüütalbumi suunas”, lisas Eleryn.

”Vastassuunas” on optimistlik ja tempokas eestikeelne poplaul, mis julgustab järgima oma sisetunnet no matter what ja toob esile Eleryni kauni tämbri ning vokaalse võimekuse.

Loo produtsendi ja ühe autori, Aleksi Liski sõnul on koostöö Eleryniga alati suurepärane: ”Temaga töötamine on alati väga lõbus ja vaevatu. Ta on väga avatud uute asjade proovimisele, olles samas teadlik sellest, mida ta tahab. Eleryniga tehtud lauludes on unikaalne ”Eleryni puudutus”, mis pole kunagi olnud teadlike otsuste tagajärg. Produtseerides või kirjutades kipun kõigepealt asju tegema ja hiljem mõtlema, nii et helimaastik on enam-vähem lihtsalt temalt saadava energia kehastus.”

Eleryni soolokarjäär sai hoo sisse mais 2020 kui ilmus tema esimene eestikeelne singel ”Vaikin” plaadifirmaga Made In Baltics. Lugu on tänaseks kogunud tuhandeid mängukordi Eesti raadiotes ning Spotifys on seda kuulatud üle 210 000 korra. Inimeste südamed võitis ka 2021. aasta sügisel avaldatud ”Kõikjal kõiges” - eestikeelne cover Donna Lewise loost ”I Love You Always Forever”. Tänavu veebruaris avaldas Eleryn oma senised lood akustilisel EP-l ”Lähemal Sulle”, mida esitles intiimse kontserdiga Sony Music Baltics Tallinna kontoris.