LOE JA IMESTA, MIS ON NAVITROLLA elus tähtis

ajakiri Buduaar

Igaühel meist on elu jooksul kujunenud välja omad lemmikud, ilma milleta ei oleks me need, kes me oleme. Oma lemmikuid jagab kunstnik Navitrolla.

PIDŽAAMA

Pidžaama on mulle väga oluline. See on hommikul esimene riie, mille selga panen ja kui mõnikord hästi läheb, ei võta ma teda enne magamaminekut ära. Pidžaama järgi saan aru, kui pikalt mu hommik kestab. Mul on kaks pidžaamat: ruuduline ja triibuline. Vahel kannan ka ruudulist alumist osa ja triibulist ülemist osa koos ja vastupidi… seega on mul justkui neli pidžaamat.

PEEGEL

Peeglis kohtun iseendaga. Kohe, kui peeglisse pilgu heidan, saan aru, mis meeleolus ma olen ja võin selle järgi oma päeva sättida. Soovitan kõigil aeg-ajalt peeglisse vaadata…

AKUTRELL

Vanasti kui mul veel akutrelli polnud, siis ei viitsinud ma eriti meisterdada. Nüüd on see puhas lust ja rõõm. Vahel, kui mu meel on must, lähen oma töötuppa, panen suitsu ette ja akutrelli põlvedele. Kuidagi rahustav on niimoodi koos akutrelliga olla.

MAKK

Makist saan kuulata muusikat. Olen suur muusikasõber. Minu makiga saab ka raadiot kuulata. Raadiost saan kuulata, kuidas targad inimesed juttu ajavad. Tarkade inimeste jutu kuulamine on arendav.

RAAMATUD

Ilma raamatuteta ma oma elu ette ei kujutaks. Kuna mul on loomupäraselt elav kujutlusvõime, siis suudan mistahes raamatust elamuse saada. Näiteks hiljuti lugesin mootorratta ehitamise käsiraamatut. Ülipõnev! Samas on kindlasti terve rida lemmikuid, mida ma ikka ja jälle üle loen. Need peavad mul riiulis olema. Tekitavad kindla tunde.

KÜÜNLAD

Pärast väsitavat tööpäeva on ülimalt mõnus küünlad süüdata. Küünlavalgel tekib kuidagi ürgne tunne. Eks küünal olegi justkui nanokamin. Ja küdeva kamina ees on sama hea, kui põleva lõkke ääres.

HISPAANIA PUSS

Mulle kingiti kunagi väga uhke Hispaania puss. Paraku oli see viletsasti kokku pandud ja läks katki. Kuna tera oli väga hea, ei raatsinud ma seda ära visata. Seisis nõnda see katkine tera aastaid mu sahtlipõhjas, kuni ühel päeval võtsin end kätte ja meisterdasin talle uue pea. Sain endale sõbra. Alati kui käin metsas uitamas, on mu vööl see suurepärane puss. Mõnikord fantaseerin kohtumisest mõne koletisega ja asun kahevõitlusse. Koos Hispaania pussiga saan tast muidugi kerge vaevaga jagu…

NELJARATTALINE SÕBER

Mu neljarattaline sõber on mul aidanud rohkem kui 15 tiiru ümber maakera sõita. Kui roolis olen, tulevad igasugused huvitavad mõtted pähe. Aknast välja vaadates jookseb enamasti loodusfilm, aga küllalt palju on filme ka linnaolustikest.

VANA DIIVAN

Diivan on parim paik pikutamiseks. Kui ma oma diivaniga kohtusin , oli keegi sellel lõket teinud ja ta nägi väga õnnetu välja. Sõbra abiga tegime ta korda ja nüüd oleme koos juba rohkem kui kümme aastat. Jään selle juurde, et diivanil tuleb ikkagi pikutada. Lõkkekoht on selleks ette nähtud kohal.

MAJA

Maja on tegelikult mu kõige lemmikum asi. Majja saab panna kõik need ülejäänud asjad, mis lemmikud on. Majas saab oma lemmikasjadega ja lemmikinimestega ja lemmikloomadega väga kasulikult aega veeta. Iga kord kui ma oma majja tagasi jõuan, siis tahaksin hüüda: ohooo! Ja tegelikult hüüangi, sest pagana mõnus on jälle kodus olla! Jah, maja on tõesti üks tore asi!