Reklaam sulgub sekundi pärast

Eestisse kolinud ameeriklannad: teil siin on põhjust uhked olla

Buduaari ajakiri

Ameeriklannad Eestis
Foto: Meisi Volt

Elijah ja Hayley, kaks noort ameeriklannat ja legendaarse artisti Shania Twaini trupi liiget, otsustasid üleöö võtta vastu pöörase seikluse – pakkida asjad ja kolida päikeselisest Californiast novembrikuisesse Tallinnasse.

See oli aasta 2020, koroonaviirus kogus maailmas tuure. Noored naised, Elijah Wood ja Hayley Dorling elasid parasjagu Californias, ent nende üürileping oli peagi lõppemas. „Vaatasime üksteisele otsa ja küsisime, kas on aeg teha midagi pöörast. Tahtsime, et 2020 jääks meelde ka millegi muu, kui koroona tõttu, niisiis kaalusime Eestisse kolimist,“ räägib Elijah, kes kuulis Eestist esmakordselt aasta varem e-residentsuse programmi raames. Ka üks ameeriklannade parimatest sõpradest oli Eestis elanud ja jagas muudkui häid muljeid.

„Kuigi meie plaanid muutusid asju ajades pea iga päev, saime lõpuks vajalikud load ja lendasime koos oma kassiga kohale. Mäletan nii hästi maandumise hetke, kui 15 tundi reisimist oli seljataga, kass näugus ja meie vaatasime üksteisele otsa, mõeldes, et kolime riiki, kus pole kunagi varem käinud. Sellest hetkest me tagasi ei vaadanud ja pole siiani kahetsenud,“ jätkab ta.

Hayley Dorling
Foto: Meisi Volt


Ameeriklannad jõudsid siia 2020. aasta novembris ja ei ole paika pannud aega, millal lahkuda. Elijah tõdeb, et naudib Eestis ideaalset töö ja vaba aja tasakaalu ja saab kasvatada oma ettevõtet. „Olen tõeline tehnikanohik ja otsustasin juhtida oma ettevõtet Eestist,“ selgitab naine, kes on ühtaegu professionaalne trummar legendaarse Shania Twaini taustabändis ja töötab ka tarkvarainsenerina.

Hayley on Shania bändis taustalaulja ja tantsija. Kuna koroonaaeg sundis muusikud teistmoodi graafikusse, tekkis ka Eestisse kolimise perspektiiv.

Maagiline Eesti

Elijah toob Eesti boonusena välja omal nahal kogetud digitaalse pädevuse, ent naudib väga ka siinset kogukonnatunnet ja ümbritseva ilu. „Suurim üllatus oli minu jaoks loodusliku ilu küllus ja mitmekesisus, kõik need metsad, joad ja rannikualad! Arvasin ka, et talisuplus on midagi, mida ma kunagi ei tee, kuid ujume nüüd mõlemad kus ja millal iganes saame,“ muigab ta, et talisuplusest on lihtne sõltuvusse sattuda.

Trummar peab väga ilusaks ka eesti keelt. „Mulle meeldib see, kuidas eesti keel kõlab ja kuigi saan hakkama ainult kohvi tellimisega, üritan õppida nii palju kui võimalik.“

Hayley noogutab kogukonna jutu peale. „Olin samuti üllatunud, kui kiiresti me kohanesime ja saime osaks siinsest elust. Kõik olid väga kenad ja elevil, et ameeriklannadena Eestisse tulime. Inimesed olid lahked meid ka halva eesti keelega aitama,“ meenutab tantsija, pidades kohanemise juures kõige keerulisemaks pimedat talveperioodi – kuid rohke lumi ja jõulutulukesed näitasid, et asi on seda väärt.

Hayley peab eriliseks ka eestlaste kontakti loodusega, kuidas metsas jalutamine on nii loomulik ja nauditakse igat päikesekiirt. „Olen väga uhke, et saan siin olla ja seda inimestele öelda. Armastan ka ajalooga tutvumist, sest minu silmis on teil põhjust uhke olla. Arvan, et eestlased on ilusad, tugevad ja visad inimesed.“

Koostöö maailmakuulsa artistiga

Kuidas õnnestus aga pragu Eestit nautivatel ameeriklannadel liituda nõnda kuulsa artisti trupiga, nagu seda on Kanada päritolu Shania Twain? Elijah oli vaid 19-aastane, kui kuulis, et taustabändi trummari leidmiseks toimuvad katsed.

„Teadsin, et pean proovima, aga ei uskunud, et selle koha saan. Sellest hoolimata õppisin mängima kõiki Shania laule ja harjutasin iga päev. Katsetel tundus kõik sürreaalne, aga oli samas väga lõbus, sest ka ülejäänud bänd oli kohal. Kolm kõige pikemana tunduvat nädalat hiljem sain saatusliku kirja. Pidin seda mitu korda lugema, sest olin kindel, et näen valesti,“ meenutab Elijah, kes on tänaseks osalenud kahel maailmaturneel ja esinenud miljonite inimeste ees.

Elijah Wood
Foto: Meisi Volt


Hayley, kes kutsuti katsetele, meenutab, et oleks peaaegu minemata jätnud, sest oli pea võimatu leida endale Starbucksi vahetuseks asendajat. „Teadsin, et katsed võivad olla elumuutvad, mistõttu tegin kõik, et kohale minna ja proovida. Sinna jõudes keskendusin täielikult protsessile ja õppisin koreograafiat,“ räägib Hayley, et arvatavasti aitas keskendumine närveerimist vältida – oli ju tegemist nii kuulsa artistiga.

Ka tema sai kauaoodatud telefonikõne, et on palgatud tantsijaks ja ka üheks kahest taustalauljast. „Emotsioonid jõudsid kohale alles siis, kui olin turnee pileteid broneerimas. Olin šokis, sest polnud kunagi varem nii suurel skaalal tööd teinud. Elevust tekitas ka võimalus artistina kasvada. See oli väljakutse, mille olin rõõmuga valmis vastu võtma. Mis kõige parem – siis ma veel ei teadnud, et kohtan ka oma tulevast parimat sõpra ja partnerit Elijah’i.“

Olulised õppetunnid

Noored naised on ühel meelel, et koostöö Shania Twainiga on olnud elumuutev. Elijah tõdeb, et on tänu bändiga liitumisele käinud esineja ja muusikuna pika tee. „Minu suurim õppetund on olnud see, kuidas mängida trumme muusika, mitte iseenda jaoks.

Võiks ju arvata, et Shania muusikat on lihtne mängida, aga võin omast kogemusest öelda, et seal on palju nüansse. Näiteks, kui võib lihtne olla õppida mängima lugu „Man! I Feel Like A Woman!", ei ole lihtne teha seda südamega. Hayley on tänu koostööle õppinud iseendasse rohkem uskuma. „Mind valiti põhjusega ja kui nemad minus midagi nägid, peaksin seda ka ise nägema.“

Ta soovitab ka teistel ägedate väljakutsete lävel iseennast ja protsessi usaldada ja võtta hetkest kõik, sest iial ei tea, millal selline võimalus uuesti tuleb.