Reklaam sulgub sekundi pärast

MARILYN KERRO: tunnen end naiselikumana kui eales varem!

Buduaari ajakiri

Gerli Rannamets

Marilyn Kerro
Marilyn Kerro — FOTO: Maksim Toome

Kolme lapse ema Marilyn Kerro: „Kiirustan palju vähem ja elan rohkem hetkes!”

Marilyn Kerro
Marilyn Kerro — FOTO: Maksim Toome

Möödunud aasta oli Marilyn Kerrole (34) suurte murrangute aasta. Ta sai kolmandat korda emaks, läks riidu oma ema ja õega, oli ahistaja küüsis, kuid tuli sellest kõigest välja targema, rahulikuma ja tasakaalukamana. „Olen aru saanud, et ma ei pea pingutama, et teistele meele järele olla. Mina olen mina ja kui ma sellisena ei meeldi kellelegi, siis see ei ole minu probleem,” sõnab Marilyn rahulikul toonil.

Sõidame fotograafiga Palmse mõista, mis talvise päikese käes on kui muinasjutus. Sättinud kõik asjad paika, saabub Marilyn Kerro kui lossipreili – naeratus näol, kiirates rahu ja naiselikkust. Meil tekib kohe soe ja hea kontakt ning imelise fotosessiooni käigus valmivad pildid, mis sobiksid illustreerima mistahes Vogue’i kaant. Marilynil on aga täpselt poolteist tundi, et moemänge kaasa teha, sest siis peab ta sukelduma tagasi argiellu, mille peaosas tema kolm väikest last.

Kui Marilyn pildistamisele saabub, on ta juba ideaalse jumestuse ja soenguga, nii säästab aega ning saab kohe fotodele keskenduda. Suurepärases vormis Marilyn ütleb, et tunneb end praegu erakordselt naiselikuna ning seda tänu sellele, et on juba kolme lapse ema. „Sünnitus annab väge juurde, sest olen kolmele hingele andnud füüsilise keha, et nad saaksid tulla siia maa peale oma unistusi ja kogemusi realiseerima. Lisaks on iga lapse ilmaletulek andnud mulle juurde elukogemust ja enesekindlust,” sõnab Marilyn. Muidugi pidavat palju sõltuma ka sellest, kas konkreetne isik on kasvanud üles rohkem naiselikus energias või mehelikus, ka see mõjutavat tema hoiakuid tulevikus. Kuid kuidas naiselikkust võimendada? Marilyni sõnul ei saa seda otsida kusagilt väljastpool, vaid alustada tuleks ikka iseendast. „Tegele iseenda vajadustega, veeda endaga aega. Mida rohkem end armastad, seda harmoonilisemaks muutud. Kui oled leidnud eneseusu, siis hakkad kogema rohkem ka tugevust ja ürgset jõudu. Tänu oma kolmele lapsele, tunnen end naiselikuma ja harmoonilisemana kui kunagi varem.”

Marilyn Kerro
Marilyn Kerro — FOTO: Maksim Toome

Marilyni kasvatusmotoks on olla oma lastele sõber ja kaaslane: „Ma ei taha olla pealiku rollis, vaid aidata neid elule ja suunata neid läbi rääkimise. Vahel mõtlen, et ma ise ei ole justkui üldse muutnud, et ikka olen veel 17-aastane plika, aga samas on laste tulek mu ellu teinud minust tõelise emalõvi, kes vahel ka möirgab ja endale niisama lihtsalt pähe istuda ei lase.” Ta ise on muutunud viimaste aastatega hulga tasakaalukamaks. „Ma ei võta enam kergekäeliselt suuri otsuseid vastu, mõtlen enne põhjalikult, mida ma teen ja miks ma seda teen. Liigne kiirustamine on ära jäänud, samuti emotsioonide ajel otsustamine,” räägib Marilyn, kuidas emadus on teda muutnud.

Marilyn ütleb, et on püüdnud lihvida ka neid vigu, mida on tagantjärgi näinud oma ema kasvatuses. „Mitte et ta oleks midagi valesti teinud, aga olen püüdnud teatud kasvatusmustreid oma laste puhul vältida,” selgitab ta.

Marilyn Kerro
Marilyn Kerro — FOTO: Maksim Toome

Iseenda tagala

Marilyn ütleb, et muidugi olid ka temal illusioonid, milline ema temast saab. „Rahulik, zen ja tasakaalus, kes seletab kõike rahulikul toonil, pakub vaid puhast ökotoitu. Esimese lapsega püüdsin tagada kodus ka piinlikku puhtust ja korda. Analüüsisin päeva lõpus, mida oleksin teistmoodi pidanud tegema ja kus on parandamisruumi. Nüüd on toad palju rohkem sassis, kuid olen aru saanud, et lastele on oluline ema kohalolu, mitte see, kas asjad on riiulis reas. Olen enda vastu ka nõnda ju lahkem ja vähemnõudlikum, muidu ei jaksaks kuidagi üksi kolme lapsega igapäevaselt majandada. Marilyn tunnistab, et loomulikult on ka temal nõrkusehetki. „Kindlasti on neid päevi, kus reaalselt tunnengi, et lähen hulluks ning võin möirata kui emalõvi. Siis üritan kiiresti sisemist rahu leida, teen hingamisharjutusi. Muuseas, õiget hingamist tuleb ikka õppida ja praktiseerida mõnda aega enne, kui see päriselt hakkab lõõgastama. Mina olen õnneks selle sügava hingamise oskuse omandanud ja saan end ärevates olukordades aidata, kui tunded üle keema hakkavad,” annab Kerro nippe väikelaste emadele. Kui küsin, kes on Kerro tagalaks, siis ütleb ta, et tema ise. „Ja lapsed ka. Kui praegu on nii, et mina annan endast 90 protsenti neile ja nemad 10 protsenti mulle tagasi, siis mida suuremaks nad saavad, seda kiiremini hakkab see protsendisuhe vastupidi kasvama. Lapsed on kindlasti minu tagalaks tulevikus, kuid hetkel olen iseendale kõige suurem tagala,” sõnab Marilyn. Lisaks käib tal abiks ka ukrainlannast lapsehoidja, kellega Marilyn on väga rahul. Ka sõbrannad käivad tal aeg-ajalt abiks.

Marilyn Kerro
Marilyn Kerro — FOTO: Maksim Toome

Suhete korrigeerimise aasta

Möödunud aastal lahvatas suur skandaal, kui Marilyni ema Inta ja õde Ewelyn pöörasid Marilyniga omavahel lootusetult riidu ning maid jagati nii Facebookis kui ajalehe veergudel. Ka Mecca äri löödi lahku. Marilyn leiab, et see kõik pidigi nii minema, kuna lumepall oli juba palju varem veerema läinud. „Muidugi ei tahtnud ma teadlikult tülli minna, aga kui sündis kolmas laps, siis läks kõik kuidagi numeroloogiliselt paika, sest ka ma ise olen peres kolmas laps. Mõistsin, et olin end aastaid alla surunud ning kõigi meele järele olemine ja kõigega tingimusteta leppimine pole okei. See ei ole asi, mida oma lastele edasi tahaksin õpetada,” räägib Kerro. Ta tahab, et nii teda kui tema lapsi armastataks ja austataks sellistena, nagu nad on, mitte et nad peaksid olema kellelegi meeltmööda. „See näita ka teiste inimeste siirust, kui sind võetakse sellisena, nagu oled. Ma ei ürita enam oma pereliikmetele meeldida ja kui nad ei aktsepteeri mind sellisena nagu olen, siis on see ka okei. Aga tean nüüd, et oleksin pidanud oma tundeid palju varem väljendama ja siis poleks ehk need probleemid nii suureks tüliõunaks paisunud. Lükkasin neid ebameeldivaid jutuajamisi kogu aeg homse varna,” mõtiskleb Marilyn.

Oma laste isa, norraka Mark Alexanderiga, on Marilyn praeguseks samuti lahus. „Astusin sellest ise välja, kuna see suhe ei teeninud mind ja ma polnud õnnelik. Kuna mu energiasagedus on teistest kõrgem ja ma tajun sügavamalt, siis hakkab mul suhtes kiiresti igav, kui mees on pealiskaudne ja ei paku mulle põnevust maailmatunnetuses. Siis kaotan selle mehe vastu huvi ja tahan sellest välja astuda,” põhjendab Marilyn.

Käib tööl puhkamas

Kuigi kolme väikese lapsega on Marilynil on olnud käed-jalad tegevust täis, siis pole ta jätnud ka nõustamist ning väike poeke Rakvere keksväljakul on jätkuvalt olemas. „Kui beebi magab päeval pikalt ja mul on lapsehoidja, siis käin paar-kolm tundi päevas tööl. Pildistan ehteid, teen uusi tellimusi, nokitsen ise midagi meisterdada või võtan inimesi vastu. Emaks saades olen õppinud end välja lülitama ega lase enam teiste inimeste muresid ja energiaid endast läbi. Olen kasvatanud teatud kaitsekihi. Kindlasti annan aga endast parima, kasutades oma võimeid, et aidata inimeste muresid lahendada,” räägib Kerro. Rasketel aegadel pidavat olema usk esoteerikasse veel eriti suur. Tihti tuleb ette, et inimesed kahmavad kamaluga erinevaid kive ja kristalle abivahenditeks, kuigi nii nad ei toimi. „Mina soovitaks leida selle ühe ja ainsa, mis kõnetab ja mida siis pikemat aega väestada, kuni see päriselt sind teenima hakkab. Niisama kivide kokkukuhjamisest pole mingit tolku. Pealegi peaks kivi konkreetset isikut kõnetama, igaühel on just tema isiku vajadustele vastav talisman või kivi,” annab Marilyn nõu. Kuigi ta paratamatult ei saa enam sellise koormusega tööd teha, nagu varem, siis loodab ta siiski selle aastanumbri sees saada valmis oma uue raamatu, mis annaks nõus laiemalt erinevate probleemide lahendamisel. „Ennekõike tasub vastuseid muidugi otsida iseendast, sest päeva lõpuks oleme iseenda kaljuks ning selge on ka see, et kui iseennast ei armasta ega austa, siis on raske seda ka oma lähedastelt või partnerilt eeldada,” tõdeb Kerro.

Kui Marilyn on oma väikeses poes, siis hoiab ta ukse lukus, sest elas lapseootel olles läbi suure trauma, kui teda ahistanud mees poodi sisse tungis ning eelnevalt ka poe klaasid kiviga sisse viskas. „Olin siis rase ja see kõik jättis minusse sügava hingehaava ja tõi taaskord esile tõsised ärevushäired, mille all kannatan aeg-ajalt siiani. Olen selles suhtes Eesti kohtusüsteemis pettunud, et tegelikult pääses ju see mees reaalse karistuseta, aga mina pean ikka hirmu all olema. Jah, praeguseks (Kerro sülitab kolm korda üle õla) on ta mu rahule jätnud, aga keegi ei tea, kas lõplikult. Seega olen siin poes olles palju ettevaatlikum ning hoian ukse lukus, mille klientidele muidugi alati avan,” meenutab Marilyn hirmutavat perioodi.

Marilyn on saanud oma võimete tõttu ka palju kriitikat ning laimu. Teda on halvustatud ja kiusatud – nii hambaarstitoolis kui ka autojuhilubade eksamil. „Jah, viimati oligi siis, kui esimest korda eksamit sooritasin. Mul oli nägemus, et kui eksamit võtab vastu vene keelt kõnelev mees, siis ma seda ei läbi ja nii ka läks. Aga muidu ikka ju kaheldakse mu võimetes, küsitakse, et kas ma ikka näen, et tõestagu ma oma selgeltnägija võimeid. Seda kogesin ka Venemaal tegutsedes, mitte ainult Eestis. Rõhutan siis veel kord, raamatut ei hinnata kaane järgi ja ka minus on palju kihte ja tahke ning sisu, mis ei võrdu üksnes nõiduse või selgeltnägemisega,” räägib Kerro. Ta ütleb, et isegi tema lapse sünnihetk rikuti tema jaoks ära. „Kui olin toonud tütre ilmale ja ta pandi mulle kõhule, siis surus haiglatöötaja mulle pihku oma telefoninumbri, et ma teda võimalusel nõustaks. Mingi moraalitunnetus võiks inimestel ikka olla, et sellisel hetkel ei tuldaks mu teenuseid küsima. Kord olin hambaarsti juures ja ei saanud rääkida, aga hambaarst küsis raviprotseduuri ajal igasuguseid küsimusi, millele eeldas minult, kui spetsialistilt, vastuseid. Aga mina olin ju tema patsient,” toob ta näiteid kuulsaks olemise varjuküljest. Nii eelistabki Marilyn käia müts silmini, et teda keegi pidevalt ära ei tunneks. Nüüd on tal ka load, mis annab vabaduse liikuda lastega Rakverest väljapoole ning vaheldust saada. Ta ütleb, et ei ole hoidnud meelega madalat profiili, vaid viimased aastad ongi olnud väga laste- ja kodukesksed. Esiteks kannatas ta kõigi kolme lapse ootuse ajal rasedustoksikoosi all, mis oli väga ränk ning kolme väikese lapse sisuliselt üksi kasvatamine on võtnud palju aega ja energiat.

Marilyn Kerro
Marilyn Kerro — FOTO: Maksim Toome

Teeb näojoogat

Nii, nagu paljude väikelaste vanematel, saabub ka Marilyni oma aeg siis, kui lapsed on läinud magama. „Mu lapsed lähevad varakult magama, kell kaheksa hakkan neid voodisse panema ja kui kõik kenasti on unne suikunud, siis on kella üheksast minu aeg. Siis kirjutan raamatut, vastan meilidele, aga teen ka midagi sellist, mis oleks mulle endale lõõgastav ja mõnus. Armastan väga näohoolitsusi ja -massaaže. Teen endale ise näojoogat ja -massaaži kuppudega ning see on olnud üllatavalt tulemuslik, nii et olen mõelnud, et ei vajagi uut botoxidoosi kuna uusi kortsukesi on minimaalselt,” arutleb peagi 35-aastaseks saav kaunitar. Talle meeldib väga ka saun ning kodune saunaruum saab seega palju kasutust. Seal määrib Marilyn end kokku ka mõnusa looduskosmeetikaga ning tunneb koduspaast mõnu. Sära ja seksikust lisab temasse kindlasti aga enesekindlus, mida on aastatega aina juurde tulnud. „Olen jõudnud kohta, kus tean, kuhu ma tahan jõuda ning kuulan iseennast palju rohkem. Õpin lihtsalt olemise ja logelemise kunsti. Tahaksin maailmas ringi seigelda ja vabamalt võtta,” räägib Kerro oma lähiaja eesmärkidest. Pikki plaane ta teha ei taha, vaid eelistab elada hetkes. Peagi ootab eest kauaoodatud puhkusereis Dubaisse, mis talle ja lastele pärast pikka ja kurnavat viirushaiguste perioodi igati ära kulub. „Ka Kanadasse sõit on mu üks suuri eesmärke, mille tahaksin sel aastal teoks teha. Soovitan ka teistel elada vähem hirmuenergias, püüda vähem muretseda ja olla rohkem hetkes. Usun, et naeratus teeb naise ja ka mehe seksikaks – nii et katsuge rohkem naeratada ja siis naeratab ka elu teile vastu,” sõnab Marilyn soojalt ja sõidab tagasi koju oma kolme lapse juurde, kes ema juba väga ootavad.

Marilyn Kerro
Marilyn Kerro — FOTO: Maksim Toome