Reklaam sulgub sekundi pärast

ROLAND TOKKO: mis on minu elu eesmärk?

Buduaari ajakiri

Roland Tokko

Roland Tokko
Roland Tokko — FOTO: Karen Härms

Tihti kuulen inimesi ütlemas, et nad otsivad oma elu eesmärki, missiooni või ei tea, mis see on ja see tekitab ärevust ja tunnet, et olen justkui läbikukkunud.

Oktoobris tehtud väljakutse „Uus algus” raames oli sellest teemas juttu ja sain ühelt osalejalt kirja, kes ütles, et ühe päeva lõpus ütlesin midagi, mis oli nii vabastav. Tagasiside andis mulle innustust sellest kirjutada, sest usun, et on teisigi, keda sarnane küsimus painab.

Mis siis ikkagi on minu elu eesmärk?

Vaata korra loodusesse ja mõtle mesilaste peale. Nad lendavad õielt õiele ja koguvad nektarit, mille viivad oma tarusse. Sellega täidavad nad aga palju suuremat eesmärki, kui ise ette oskavad kujutada. Nad tolmeldavad taimi ja taimed toodavad omakorda hapnikku, mida hingata.

Vaevalt, et ükski mesilane ringi lennates teadvustab oma tegelikku elu eesmärki.

Küll aga tegutsevad nad selle nimel, milleks neid siia ilma kutsutud on, väga kirglikult, kasutades kõiki neile antud andeid ja oskusi.

Ma ei ole kunagi ühegi mesilasega suhelnud, aga mulle tundub, et nad naudivad tõeliselt oma tegevust.  Ma ei usu, et ükski mesilane lendaks tarust välja ohates: „Jälle on mul vaja seda nõmedat õietolmu minna korjama, ma ei viitsi enam!”

Tõenäoliselt teevad nad seda rõõmu, kire ja naudinguga.

Usun, et ka inimestel on vaja üles leida oma tõeline kirg ja  anded, mis on siia ilma neile kaasaantud. Siis ei ole muud, kui neid rakendada ja ellu viia seda, milleks sind siia ilma on kutsutud.

Sellest, kas tegemist on sinu kutsumusega, annab märku n-ö sisemine GPS, mis tõmbab sind nagu mesilast õielt õiele lendama ja valmistab sulle puhast naudingut ja rõõmu.

Ehk teisisõnu – sinu elu eesmärk on seda nautida ja see millist suuremat eesmärki või missiooni sa siin maailmas veel täidad, ei pruugi sa kunagi teada saada!

Sulle on antud mingid anded, mida teistel ei ole ja selleks, et sa tahaksid neid ellu rakendada, on need sinu jaoks nauditavad. Nii nagu on inimeste jaoks tehtud nauditavaks järglaste saamise protsess.

Probleem on selles, et meid on õpetatud kuulama ja tegema seda, mida meile öeldakse, et me tegema peaks, mitte seda, mida me sisimas tegelikult soovime.

Kui midagi tuleb väga suure kerguse ja rõõmuga, siis see ju ei saa töö olla, heal juhul ehk hobi. See tuleb nii lihtsalt, et selle eest ma küll raha ei saa küsida. Usun, et ka mesilasel oleks piinlik nektari kogumise ja tarusse toomise eest veider raha küsida, sest see ei tundu ju isegi tööna.

Meile on ajast aega sisendatud, et töö peab ikka raske olema, aga mis siis, kui tegelikult ei peagi?

Jah, loomulikult tuleb igaühel ette väljakutseid ja on raskemaid hetki või ei jaksa ka nauditavat tegevust kogu aeg teha.

 Oma kogemusest aga näen, et mida rohkem teen neid tegevusi, mis mul endal silma tõeliselt särama panevad, seda rohkem saan tehtud (tihti vähema ajaga), seda rohkem ma naudin elu ja seda suuremat väärtust saavad ka teised inimesed minu panusest.

Seega võid lõpetada oma elu eesmärgi otsimise, sest sinu peamine ülesanne on elu  nautida. Et seda parimal viisil teha, leia üles oma tõelised anded ja kirg, jaga neid teistega, naudi protsessi ja usalda, seda, et täidadki sellega oma elu eesmärki.

Et oleks selgem, mis vahe on kirel, tõelistel annetel ja kutsumusel, siis toon need kirjeldused välja oma raamatust „Minu elu kutse”

Kirg on tugev soov või tahe midagi teha. Kirgi võib olla palju ja need võivad elu jooksul muutuda.

Tõeline anne on miski, mis tuleb sul lihtsalt, loomulikult ja paremini välja kui enamikul teistel; ka andeid võib olla mitu. Tõenäoliselt tunned sa ande suhtes kirge, sest kui sa midagi hästi oskad, siis see loob üha enam edukogemust. Tihti ei pruugi me aga teada, mis meie tõeline anne on, sest me ei ole seda kunagi proovinud kasutada. Või kui teamegi seda südamepõhjas, siis ei ole me julgenud neile täielikult pühenduda.

Kutsumus on soov ja tahe oma anne nii-öelda tööle panna, sest ainult nii tunned, et su elu on tähendusrikas. Sa tunned ise rõõmu nende asjade tegemisest ja samal ajal teeb sind õnnelikuks teadmine, et teised saavad ka sellest kasu.

Kirglikku kutsumuse ja tõeliste annete ellurakendamist ja elu nautimist!