LIIS LEMSALU VÕTTIS vastu tähtsa otsuse

pilt: erakogu

Mõni aeg tagasi võeti Euroopa Liidus vastu otsus, mille kohaselt keelatakse kahe aasta pärast ära ühekordsed plastiknõud. Suurem osa inimestest pooldab otsust igati, sest plastiknõud reostavad loodust ning ümber töödeldakse vaid kolmandik plastikjäätmetest. Otsust toetab ka armastatud lauljatar Liis Lemsalu, kes sellega seonduvalt hiljuti tähtsa otsuse langetas. 

Nimelt tahavad ka Eesti staarid anda oma panuse, et teha lõpp plastikust prügile. Kõige taga on räppar Genka ehk Henry Kõrvits, kes 7. mail tegi Instagrami postituse, milles kutsus inimesi vähem plastikut kasutama. Genka lisas, et aktsiooni märgiks kirjutasid tema, 5MIINUST ja Laura Põldvere oma raiderisse, et nemad enam plastkõrsi näha ei taha. 

Selle järel kutsus ta teemaviidete #fuckplastic ja #kõrrevaba üles ka teisi inimesi plastikust loobuma. Üleskutsega on läinud kaasa üsna mitmed tuntud Eesti staarid ning teiste seas ka Liis Lemsalu. 

"Danke schön @noepmusicVõtan kutse “ei plastikkõrtele” suurima heameelega vastu! Nüüdsest on minu rideris rida, mis palub korraldajatel kontsertidel jooke ühekordsete plastikkõrtega mitte serveerida! Kurb on mõelda, et praeguse seisuga reostab plastprügi meie ookeane üha rohkem ja rohkem ning ühe prognoosi kohaselt on aastaks 2050 ookeanides plasti kaalult rohkem, kui kala.

Minu suur soov on, et me KÕIK hakkaksime rohkem enda igapäevasele tarbimisele tähelepanu pöörama ja tegema aina rohkem loodusõbralikumaid valikuid! Are u with me or are u with me? Ja tuletan meelde, et iga väike muudatus loeb! Seega alustame juba täna," kirjutas Liis Instagramis avaldatud foto juurde.