MAREK KALMUS vastas õelutsejatele seoses kriitikaga, et tal on 27aastat noorem naine

TV3

Karin Karu

Eratreener Marek Kalmus ja tema kaunis pruut Tiia Kaare käisid eile õhtul külas "Duublis", kus juttu tuli nii trennist kui ka sellest, kuidas need kaks ilusat hinge teineteist leidsid. Paraku jäi aga õelatele kommenteerijatele silma paari suur vanusevahe, milleks on 27 aastat ning antud teemal jõudis ka sotsiaalmeediasse üsnagi kurvastavaid ütlusi.

“Appi, kui õudne, kuidas selline kena noor naine selle vanamehega koos on,” on vaid üks näide kommenteerijate õelusest.

Marek ise ütleb õelutsejate kohta aga nii: “Me keegi ei ole rauast, vaid lihast ja luust inimesed. Miks ühtedele meist teiste elu ja tegemiste üle arutamine korda läheb – võime vaid oletada. Arutlejad tihti endalegi teadvustamata lahmivad ja pritsivad sappi saamata aru, mis mulje see neist endist jätab. Eluliselt lihtne tõsiasi: “Ära tee enda ligemesele seda, mida sa ei taha, et sinule tehakse”. Seni kuni sa ei mõista, et kõik, nii hea kui halb, tuleb sulle endale ringiga tagasi, süvendab selliste inimeste kibestumist ja viha kõigisse ja kõigesse. Nad lihtsalt on enda nn vaimse poole arengus veel nö nagu algklasside lapsed ja sinna pole midagi parata. Kõik mõtted, mis peas tekivad, öeldakse välja mõistmata ise, et tihti võidakse sellega teisele teha rohkem haiget kui on võimalik füüsiliselt üldse teha,” nendib mees.

Marek lisab veel: “Inimesed, kes juba eos oskavad kurje ja kiuslikke mõtteid blokeerida ja endast nö ära saata, märkavad ühel hetkel, et halbu mõtteid enam ei tekigi. Nad oskavad panna või mõelda ennast teise inimese asemele. Samastuda ja saada aru, mida nad ise tunneksid kui nendega nii toimitaks. Sellised inimesed ei tee teisele kunagi kurja. Ei füüsiliselt ega vaimselt ilma erilise vajaduseta. Vaimsuse tipptase on nö see, kui sind lüüakse ja sa ei vasta samaga vaid pigem keerad ette teise palge. Just. Nagu Jeesus Kristus on õpetanud. Tõsi, ma usun, et selliseid inimesi on maailmas väga vähe ja kindlasti ei kuulu mina nende hulka. Veel mitte, see on väga, väga raske, kuid ma tahaksin seda kunagi suuta. Ausalt tahan,” ütleb Kalmus lõpetuseks.