MIKS TEGELIKULT SILVIA ILVESE rinnaoperatsioon ära jäeti?

MIKS TEGELIKULT SILVIA ILVESE rinnaoperatsioon ära jäeti?
erakogu

Nelja poja ema ja tšellist Silvia Ilves tõdeb, et viimased aasta aega on ta end kogunud, et minna rindade suurenduse operatsioonile. Oluline sündmus pidanuks aset leidma 13. jaanuaril, kuid see jäeti ära! Silvia plaanis arstiga kohtudes viimase peale vihane olla, sest tema aega on asjatult raisatud, ent olukord võttis ootamatu pöörde.

Naine tunnistab, et ta sai julgustust mitmelt naiselt, kes ütlesid talle, et see on parim otsus, mis ta üldse langetada saaks. Siiski pelgas ta mõtet noa alla minekust. ”Selle nimel, et avara dekolteega rõivaid muretult kanda, et teha uus algus iseendale, olles imetanud neli last! Korraldasin puhkuse pillimängust, korraldasin laste osas kõik nii, nagu vaja, et lõikus ning taastumine toimuda saaks. Eelmisel õhtul sai korra veel ümber mõeldud, tekkis hetkeline krahh, kuid see kadus ning olin taas kindel oma otsuses,” nendib Silvia.

Hommikul söömata-joomata haiglasse jõudes ootas naist aga ees üllatus. ”Seal teatatakse minu nime nähes, et operatsioon jääb ära – arst oli edastanud teate. Mida?! Jah. Olin rabatud. Sama tunne, mis valdab sind pikalt ettevalmistatud pulmapäeval, mil sulle teatatakse, et peigmees ei plaani ilmuda. Poolteist tundi praadisin end arsti tulekuni. Plaanisin olla vihane naine, kelle aega on raisatud ning kelle närvid pandi proovile! Arst ilmus. Rääkisime 10 minutit. Lahkusin kabinetist pisarates. Pingelanguse, õnne, segaduse pisarad. Teadmine, et saan aktiivselt edasi olla tšellist, ema, naine, andis lotovõiduga sarnase tunde! Olen dr. S.Simmole elu lõpuni tänulik tema kaljukindlas otsuses lõikus ära jätta, julgustades armastama oma keha,”tunnistab Silvia, kes sügaval sisimas siiski ei tahtnud seda operatsiooni üldse läbi teha.