Reklaam sulgub sekundi pärast

MUUSIKAVIDEO: sahtlisse kirjutatud armastuskiri iseendale

Buduaar

Kuu Elina
Kuu Elina — FOTO: pressimaterjal

Ilmavalgust on näinud Kuu Elina kauaoodatud esimene singel ja lüürikaga video Andunud”, mis juhatab sisse 20.mail ilmuva albumi "Kuu Kuul. Sõna on sõnal.”. Uue materjaliga viib poeet kokku luule ja muusika, produtsendiks andekas Maris Pihlap.

Elina Naan, kes tuntud ka kui Kuu Elina, tulei välja esiksingliga “Andunud”, mis käib käsikäes tema maikuus ilmuva teise luulekoguga. Nimelt ilmub värske kogumik sel korral kahes formaadis - raamatuna ja heliteosena. Viimane nii digitaalselt kui vinüülil.

Albumi isutekitaja "Andunud" on justkui ood naisele kui nähtusele, eneseleidmise mantra, sahtlisse kirjutatud armastuskiri iseendale.

"Uue raamatu kirjutamise perioodil tekkis tugev tunne, et sõnu hakkavad saatma ka helid," jagas Elina. Nii tutvustas ta loodud tekste ja mõtet Eesti noorele ja andekale muusik-dj-produtsendile Maris Pihlapile ning koos on projekti muusikalist poolt arendatud ja loodud salaja juba aasta jagu.

Maris Pihlap sõnab, et “Andunud” on üks sensuaalsemaid ja tundlikumaid lugusid, mis neil Elinaga koos valmis. “Nii muusika kui teksti poole pealt oli vaja aega, et lugu saaks valmis “marineerida” ja õiged ideed ja otsused tehtud. Aga kui ükskord koos Carl Tuuliku saksofonisoologa koos lõpliku vormini jõudsime, oli kohe aru saada, et see ootamine oli vajalik, et õige flow, soundid ja tunnetused kokku saaksid.”

Muusikalise albumi nimeks saab “Kuu Luul. Sõna on sõnal.” Helides põimuvad meditatiivsemad sõnakompositsioonid ja jutustused nii elektroonilise muusika kui akustiliste pillidega. Sisekaemuslikest paladest elusuvve kihutava tantsumuusikani. Albumil teevad kaasa noored Eesti muusikud ja kammernaiskoor Sireen.

"Kuu Luul" on Elina Naani teine suurem luuleprojekt, mis sünnib nii raamatuna kui muusikalise albumina-digitaalselt ja vinüülil. Raamat kannab endas suuremat mõtet: julgus esitada mustandeid ja jätkab sama ehedat rida albumil: teha midagi, milleks pole veel valmis. Samal ajal järgides tugevalt sisetunnet lubades sõnadel ja muusikal kohtuda läbimõeldult terviklikul tundekaarel.

"Kuu Luul" albumi esitluskontsert toimub 20. mail kell 19.00 Eesti Teaduste Akadeemias.

Piletid saadaval Ticketeris.