“SEE OLI LÄBIMÕELDUD rünnak – nad tahtsid mu identiteeti sotsiaalmeedias hävitada”

Buduaar

erakogu

Endine Miss Estonia Madli Vilsar annab teada, et tema sotsiaalmeedia kontodele häkiti sisse. Kummaliseks teeb juhtumi aga see, et Madlilt ei hakanud mitte keegi raha nõudma – naine ise tunneb, et keegi soovis tema identiteeti sotsiaalmeedias lausa hävitada.

Madli pidi nädal aega Facebookist ja Instagramist eemal olema. Tema kontodele häkiti sisse ning seejärel hakkas ta saama teateid Facebookist, kus anti teada, et tema kontode tegevus on lubamatu. Nimelt üritasid häkkijad teha nii, et Facebook paneks ise Madli kontod kinni, sest tema tegevus on reeglitevastane. Tegelikkuses aga ei teinud Madli ise muidugi mitte midagi.

Keegi tahtis minust ja minul olevast infost lahti saada. Selle stsenaariumi kohaselt pannakse konto sedasi kinni, et isegi need inimesed, kellega sa suhelnud oled, ei näe enam midagi,”tõdeb Madli ja lisab veel: “Minu kontod lükati kinni, kui mingid pahalased neile ligi said ja hakkasid kahtlaseid asju tegema. See oli läbimõeldud tegevus, mille tulemusena Facebooki süsteemid arvavad, et sa teed lubamatuid asju. Ehk siis konkreetne eesmärk oligi neil kontod kinni saada. Näiteks ühes kirjas, mis ma Facebookilt sain, oli väide, et minu tegevus toetab kuritegevust.”

Raha Madlilt keegi nõudma ei hakanud ja kui tal poleks olnud õigeid tutvusi, siis oleks olukord üsnagi nukker olnud. “Ma tunnen inimesi, kes on seotud Facebooki klienditeenindusega. Kui ei tunneks ja kui ma poleks saanud nende poole isiklikult pöörduda, siis poleks ma oma kontosid tagasi saanud,”tõdeb ta.

Õnneks sai Madli täna oma sotsiaalmeedia kontod tagasi – lõpp hea, kõik hea.