SUUR KALA VÄIKESES TIIGIS – Brigitte Susanne Hunt

Maksim Toome

Buduaar

„Ma ikka naeran ja naeratan ja olen elevil,“ ütleb Brigitte Susanne Hunt (24), kel on seljataga tormiline aasta: kuulus mersuskandaal, kommenteerijate vastu kohtusse minek, uue auto ja kodu soetamine, aastatepikkuselt töökohalt ära tulek ning suur ja valus õppetund nii iseendale kui kogu vastassoole: kuritarvita naise usaldust kord, kaotad ta igaveseks!

Brigitte saabub pildistamisele täpselt kuu ja üks päev pärast lahvatanud skandaali, mil kogu vabariigi meedia ühel sombusel novembrikuu varahommikul kuulutas: „LAHKUMINEK! Brigitte Susanne Hundi elukaaslane Ron pettis teda teise naisega, neiu otsib kiiremas korras uut elamist.“
„Ma olen alati öelnud, et kui mees mind ühe korra petab või peksab, siis lahkun jalamaid ja päevapealt.“ Seda Brigitte ka tol novembripäeval tegi, kolides otsekohe lahku oma toonasest elukaaslasest, kellega ta oli valmis lapsi saama ja igavesti koos olema.
Nüüd, uue aasta lävel on Brigitte süda küll veel kildudeks, kuid tal on päris oma kodu, uued väljakutsed ja väärtused – ta on tugevam ja säravam kui varem.

Eelviimane faas
„Ainult aeg aitab ja ega siin imeravimit pole,“ sõnab Brigitte, teades täpselt mitu päeva tagasi tema unistused kokku kukkusid. „Täna saab sellest 34 päeva. Elan möödunut läbi nii, nagu elatakse läbi kellegi surma. Seal on erinevad faasid: viha, kurbus, üksindus, valu ja lõpuks olukorraga leppimine kuni tuleb täielik lahtilaskmine. Olen eelviimases faasis.“
Kaamera ees end järjest enesekindlamalt tundes ja iga välgusähvatuse saatel järjest säravamaks muutudes saab loo peategelane ka ise aru, kui hästi seljataha jäänud kuu talle tegelikult ehk mõjunud on.

Ma olen oma elu parimas vormis,“ sõnab ta, viidates langenud kehakaalule.

„Mitte miski ega keegi ei trambi mind põhjamutta, kuniks olen positiivne ja usaldan elu. Ma olen lihtsalt nii palju kogenum kui eelmisel aastal,“ ütleb Brigitte ja tõdeb, et kahjuks õpib inimene kõige enam ja alati just valusatest kogemustest.
Keerulise aja elas naine üle tänu perekonnale ja lähedastele sõbrannadele. „Alla ei tohi anda ja viha ei tohi kanda. Ma lootsin ja uskusin ja teadsin, et praegu on raske, aga läheb paremaks. Ja läkski. Olen 100% oma tööle ja uuele kodule pühendunud ja tegelen ainult meeldivate asjadega,“ sõnab kaunitar, viidates elukaaslasega seotud purunenud unelmatele.
„Natuke vara on lõplik hinnang anda,“ sõnab ta möödunud aasta suurimat õppetundi sõnadesse pannes. „Ilmselt õpetas see seda, et olen tugevam, kui ma oleks eales osanud arvata. Ja seda, kui oluline on see, et mul oleks oma kodu, kust ma ei pea kunagi lageda taeva alla kolima,“ räägib ta. „Minu arvates ei tee see naist naiselikuks, kui ta majanduslikult iseendaga hakkama ei saa. Minul on oma töö, oma korter ja oma auto ja ma olen juba praegu oma tulevasest mehest absoluutselt sõltumatu – see on väga hea tunne, soovitan.“

Kardinad sokkide asemel

Kuigi Brigitte ümber on alati olnud palju austajaid, siis uut suhet ta praegu ei otsi. „Ma pigem tahaks koju uusi kardinaid kui kellegi sokke,“ naerab naine, kes tegeleb hetkel palju iseenda ja põnevate projektidega. „Ikka selleks, et oleksin iseenda jaoks parim naine ja et oleksin järgmises suhtes veel targem.“
Ta tunnistab, et ei ole kunagi tahtnud suhet suhte pärast.

Ma tahan, et minu kõrval oleks tark ja vaimselt tugev mees, kes armastab iseennast.

Ma tahan, et mul oleks keegi, keda saan usaldada, kellega oleks väga naljakas ja kes oleks mulle võrdne partner,“ teab ta täpselt, kellele oma süda kinkida. „See mees tuleb mu ellu õigel ajal, kui me mõlemad valmis oleme. Spetsiaalselt ma ühtegi sammu mehe leidmise jaoks ei tee ja pole ka kunagi teinud. Samuti pole mul mitte kunagi Tinderit olnud – olen vist liiga romantik, et pealiskaudselt mehi nagu sokke svaipida,“ naerab ta.
Brigitte elus on olnud kaks tõsist ja pikemat suhet. „Esimene elukaaslane õpetas, et mina ei saa lahendada kellegi teise probleeme ja tuleb osata suhe õigel ajal lõpetada. Eelmine elukaaslane õpetas, et armastusest ainuüksi ei piisa,“ sõnab naine nukralt. Brigittel on olnud kogemus ka endast oluliselt vanema kaaslasega. „Ta oli minust üheksa aastat vanem ja see oli väga teistmoodi kui omavanustega väljas käia. Hoopis teised teemad, tegevused, kohad ja omavaheline keemia. Aga vanus on tõesti ainult number – mõni mees on õnnetu, nõrk ja ebakindel ka siis, kui vanust on üle kolmekümne,“ tõdeb naine.

Nullpunktist kõrgustesse

Pole kahtlustki, et Brigitte on meie meelelahutusmaailmas nii omaks võetud, et tema tähelennu algust on kohati isegi raske meenutada. „Mõni inimene lihtsalt sünnib täheks,“ sõnab Brigitte. „Mõni üritab nii väga staariks saada ja osaleks ei tea, mis projektides, teine ei tõmble ja lihtsalt saab.“ Pole kahtluski, et meie loo peategelane kuulub viimaste hulka.

Ma olen alati tähelepanu nautinud ja julgen seda tunnistada.

Brigitte on kogu aeg tundnud, et tema missioon siin elus ongi teha seda, mida ta täna teeb – olla meelelahutaja selle kõige paremas mõttes. „Minu tähelend sai alguse juba lapsepõlves, kui olin teistest erinev: julge ja otsekohene maailmavallutaja, kellel oli teiste arvamusest ükskõik,“ sõnab ta ja lisab: „selliseid naisi on lihtsalt nii vähe.“
Hetkel on naine kõige uhkem selle üle, et ei ela oma elu nädalavahetust oodates, vaid naudib kogu hingest tervet töönädalat esmaspäevast reedeni. „Minu tööpäevad on alati täiesti erinevad. Mu töine elu on nii põnev ja lõbus! Kunagi ei tea, mis pakkumine mulle homme tehakse. Olen oma koha Eesti meelelahutusmaailmas kinnitanud ja see annab turvatunde edasi lennata.“
Aga siiski mitte kodumaalt välja. „Eesti on minu lagi. Mulle meeldib siin. Eesti on mulle turvaline ja mugav. Mulle meeldib olla suur kala väikeses tiigis,“ naerab ta ja lisab, et välismaale ei ole teda kunagi tõmmanud. „Võib-olla pulmareisile läheksin mitmeks kuuks ja elaks näiteks paar kuud Ameerikas või Austraalias. Aga ma tean, et juba teisel nädalal hakkaksin igatsema lähedasi, Instagrami koostöid ja blogi,“ naerab ta.

Missiooniga meelelahutaja

„Ma valisin kuulsuse tee, sest tunnen, et mul on midagi uut öelda. Ma olen see naine, kes näitab, et mu elu ja välimus pole ideaalne, aga ma teen kõike seda, millest ma unistan – teiste arvamusest hoolimata. Ma julgen enda üle nalja heita.“ Siin viitab Brigitte osaliselt ka oma Facebooki konto profiilifotole, millelt vaatab vastu ligi viisteist aastat vana foto pontsakast teismelisest, kes ei sarnane mitte grammigi naisega neil lehekülgedel siin. „Teismelise- ja kooliajast võtsin kaasa teadmise, et kuna ma ei olnud ei ilus, seksikas ega populaarne, siis vähemalt oskan ma alati enda üle nalja teha.“ Ja see on Brigitte jaoks ülioluline!
„See on oskus, mida ilusatel ja populaarsusega harjunud naistel tihtipeale ei ole. Nad pole kunagi sisemiselt särama pidanud – kõik on neid alati kauni välimuse tõttu imetlusega üle valanud.“
Brigitte soovib, et tema eeskujul näeksid lapsed ja naised, et ükskõik, mida ka elu sinu teele viskab, sina kujundad oma elutee ja selle, kes sina oled. „Ükskõik, kes sind mõnitab, kiusab või alandab, näita neile keskmist ja aja oma rida, selg sirgus, edasi.“
Alanud aasta toob Brigittele palju uut, millest hetkel on veel vara rääkida.

Naudin praegu seda, mida ma saavutanud olen, ja teen olemasolevaid projekte igapäevaselt siira rõõmuga edasi.

Kuid kindlasti tahab ta veel mõnd saadet juhtida ja unistab ka uuest filmirollist. „Ma ei viitsiks enam lolli blondi mängida,“ viitab ta oma tähelennu alguses kehastatud Paula rollile menufilmis „Nullpunkt“.
„Tahaksin hoopis mingis suhtedraamas näidelda, kus usutavalt armunut teeselda.“
Pole kahtlustki, et kõik, mida see naine soovib, saab varem või hiljem teoks. Seega ega enam esimeseks rolliks põhjust polekski ning teine neist täitub varem või hiljem – nii kinolinal kui päriselus. Ja viimases ei ole teesklusel enam kohta.